За едни с бухалките сватба, а за други – брадва. Върховният абсурден съд дописа творчески законите на Република България, за да затвори схемата на Пеевски да открадне марката на ДПС, и дори удължи от полунощ работното време на ЦИК. Следващият път докумемти ще се приемат по нощите и тогава мутрите като Данко Хайрасъзина ще се вихрят пред ЦИК и РИК. Избори са – ще се лее кръв в Мутроландия!
Екслузивно! Заплаха за убийство обърнала решението на ВАС в полза на Пеевски!
По информация на BNEWS вчера към съдиите във ВАС са летели смъртни заплахи, за да обърнат решението в полза на Новото начало. После съдиите са си дали отвод.

Върховният административен съд (ВАС) отхвърли жалбата на коалиция „Демокрация, права и свободи – ДПС“ срещу решението на Централната избирателна комисия (ЦИК) за отказ за регистрация на коалицията за участие в изборите за народни представители на 27 октомври 2024 г., съобщиха от съда.
Адвокат Георги Атанасов поиска от съда днес да отмени решението на ЦИК, защото е незаконосъобразно.
Върховните магистрати приемат за правилно решението на ЦИК, с което е отказана регистрацията на коалицията. Решението е окончателно. Според тях заявлението на коалицията – „ДПС – Ново начало“ е било подадено преди заявлението на коалиция „Демокрация, права и свободи – ДПС“.
Съдебният състав отбелязва, че макар в решение на ЦИК да се посочва, че документите за регистрация се приемат от 09:30 часа на 2 септември, то в Изборния кодекс е посочено, че заявленията се предоставят на ЦИК не по-късно от 45 дни преди изборния ден, според което началната дата за подаване на документите е 2 септември и законовата норма не определя начален час.
„Със свое Решение ЦИК не може да ограничава сроковете, дадени в Изборния кодекс“, се казва в решението на съда и се допълва, че в случая няма значение работното време на административния орган, определено в негово решение и касаещо организацията на работата му.
Съдебният състав посочва, че коалицията – „ДПС – Ново начало“ е подала заявление преди заявлението на коалиция „Демокрация, права и свободи – ДПС“, още в 00:05 часа на 02.09.2024 г. по електронен път. Магистратите посочват, че според нормата на Администартивнопроцесуалният кодекс „подадени по електронна поща преди изтичане на даден срок, макар и извън работното време на органа, се смятат за подадени в срок“.
Този съдебен състав също така подкрепя тезата, че съгласно Закона за електронното управление административните органи са задължени да предоставят всички услуги в рамките на своята компетентност и по електронен път, освен ако закон предвижда особена форма за извършване на отделни действия. Според съда в Изборния кодекс не са предвидени особени действия за регистрация, като напр. нотариална заверка на подписите, поради което заявлението за регистрация на коалиция за участие в избори можe да бъде подписано както саморъчно, така и електронно.
„ДПС – Ново начало“ е регистрирано от ЦИК за участие в изборите, поради което съобразно забраната в чл. 127 от Изборния кодекс е недопустимо регистрирането на друга коалиция с участието на същата политическа партия – ДПС, се казва още в решението на съда.


Мутрите на агент Сава *изключиха* Шиши само в болните си мозъци.Сега той ги изключи тях реално.Нищо общо нямат с ДПС.Но ми мирише на още по-голям кеф.Да се види, че тия са се регистрирали с фалшиви подписи като АПС и да ги изключат изобщо от изборите.
Какви смешни и забавни неща пишеш! Браво!