Поръчковото правосъдие по Пеевски действа без да се признават граници. Съдията днес знаеше какво трябва да реши, въпреки че хиляди отвън пред Съдебната палата го призоваваха “криво да седи, но право да съди.” В България това вече е мисия невъзможна. Скандирания Оставка, Мафия и Шиши вън огласяваха Витошка и кънтяха в гранитните зали на Съдебната палата. Отвън десетки полицаи пазеха железните порти на палатата и проливният дъжд се изливаше върху протестиращи и охранители, но никой нямаше намерение да се отказва.
Софийският градски съд взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ на народния представител Джейхан Ибрямов. Определението на съда подлежи на обжалване и протест пред горна инстанция.
Искането за налагане на най-тежката мярка за неотклонение бе внесено в съда от Софийска градска прокуратура. В началото на делото съдът прие, че има основание заседанието да се проведе при закрити врата, поради наличие на данни за държавна тайна.

Според мотивите на съда по делото към момента има достатъчно данни, които да подкрепят обоснованото предположение, че Ибрямов е извършил престъплението, за което е обвинен. Съдия Иван Стоилов посочи, че няма опасност обвиняемият да се укрие, но приема, че има опасност да извърши престъпление.
Адвокатите на Ибрямов не коментираха определението на съда пред медиите.
Наблюдаващият прокурор по делото Ивайло Петров посочи пред журналисти, че обвинението на Ибрямов е за търговия с влияние, като той потвърди, че има данни по разследването и за купуване на гласове за предстоящите и предходни избори. Според съдията Джейхан Ибрямов бил “особено опасен”, защото бил зам. шеф на партия.
По думите на прокурора към момента Джейхан Ибрямов се възползва от правото си да не дава обяснение. Подробни показания е дал свидетелят Мирослав Тодоров.
Пред медиите Биршен Ибрямова, съпруга на Джейхан Ибрямов, каза, че е разговаряла с адвокатите на мъжа си и ще обжалват определението на съда.
От анализ на сайта Бърд стана ясно, че съдията по делата – бухалки срещу ДПС (срещу Джейхан Ибрямов и срещу Румен Гайтански) е вдин и същ. Спецсъдът бе ликвидиран като бастион на поръчковото “правосъдие” и делата – бухалки.
КОЙ решава?
КОЙ обвинява?
КОЙ командирова?
КОЙ разпределя ръчно?

Командированият отскоро от районен в Софийски градски съд съдия Иван Стоилов остави днес за постоянно в ареста Джейхан Ибрямов – депутат от ДПС на #Доган. Обвинител пък е също командированият от районна в Софийска градска прокуратура прокурор Ивайло Петров. Съдебният състав е разпределен ръчно – на дежурен съдия. Съдията е същият, който разглежда и мярката на Румен Гайтански Вълка!
Обобщаваме информацията за свидетелите срещу Джейхан Ибрямов:
Мирослав Тодоров, едър длъжник на НАП, задържан като член на ОПГ за източване на ДДС. В средата на август два съдебни състава (бившият спец-съдия Урумов и после бившият военен съдия полковник Фикиин) оставят и четиримата герои от ОПГ в ареста. Но месец по-късно СГС пуска Мирослав от ареста. Няма протест от прокуратурата. Прокурор по делото е Пламен Иванов. Междувременно Тодоров се съгласил да му бъде подслушван телефона, съобщи прокуратурата и това били въпросните СРС.

Виктор Вътов /на снимката/ се оказал случайно на паркинг на Кауфланд в София по неговите думи. Там е задържан Ибрямов на 02.10.2024 г.

Опит за интервю на Бърд със свидетеля:
- Познавате ли Джейхан Ибрямов, Мирослав Тодоров?
- Не!
- А как стана така, че сте свидетел?
- По случайност.
- Случайно се оказахте на паркинга на Кауфланд и видяхте… ?
- Не искам да говоря!
BIRD издири и се свърза по телефона със свидетеля Виктор Вътов /на снимката/, чието име бе разкрито в документа изпратен от пресцентъра на НС.


Кой крие списъкът с тайните офшорни сметки изпратен на правителството за да се разкрият корумпираните магистрати, но крит упорито и вероятно ползван от някой за рекет и зависимости
Тоя същият съдия ще гледа и скорошното дело срещу агент Сава.