НачалоПолитикаПърво в BNEWS: Война! Борисов иска пак да е премиер, Пеевски го...

Първо в BNEWS: Война! Борисов иска пак да е премиер, Пеевски го натиска за шеф на Парламента!

Последвай Bnews.bg в

По сценарии, договорен от Борисов и Пеевски, Слави утре или най-късно във вторник трябва да хвърли кърпата.
После обаче сценарият се разделя на две.

По сценария на Борисов се върви към чисто нов кабинет с него за премиер и с подкрепата на БСП, ДПС и желаещи депутати и ПГ, които Двамата Шишковци държат.
По тази схема Росен Желязков се връща като шеф на парламента, за да се потуши поне малко неизбухналия все още корупционен скандал с хотел Хаяши. По информация на най-четената медия, именно, за да изпъди Слави Борисов е говорил в петък толкова нагло за включването на Делян Пеевски и Новото начало във властта. Самият Борисов опита да раздуха максимално скандал с частния водопад на премиера, но Пеевски му попречи и го запуши във всички медии от мейнстрийма. Афера, Пик, Епицентър и Блиц мълчат и не обелват дума за очеизвадната корупция с премиерския хотел, добит на общинска земя, докато Желязков е главен секретар на Общината и дясна ръка на Борисов като кмет и премиер.
Снощи на събитие в Габрово Борисов пак си направи устатата за премиер с оплакването, че всички чакат на него: „Всички от една страна казват – „да има правителство, да не се ходи на избори, ама Борисов сам да каже какво иска да правим“. Това, ако не звучи като премиерска самореклама, здраве му кажи!

Пеевски също бе активирал медии и хора срещу Слави, но не за да бутне кабинета, а за да му прибере всички тлъсти министерства – на Здравеопазването, на Транспорта и на икономиката. Бай Гроздан Караджов, който е човек на Иван Мирински, щял да остане министър, но от квотата на Новото начало.

При втория сценарии на Пеевски Борисов не става премиер, а поста си запазва Росен Желязков, който и досега бе сламеният човек на Шишкото.
Пеевски оферирал на Борисов поста шеф на Парламента и почетно пенсиониране по подобие ма стария им приятел Вежди Рашидов.

Пеевски има два ключа към запазване на властта – да държи Борисов полуумрял като трупен донор в парламента. И да държи незаконния Сарафов в кабинета на главния прокурор. Сарафов му трябва на Шишкото, за да държи Борисов за топките с прокурорските досиета и дела за него. Падне ли Сарафов, Борисов ще добие смелост, но сега си наляга парцалите и му се мазни. Най-голяма полза от изгонването на Сарафов има Борисов, но шубето му го заслепява и му пречи да го види. Чрез Сарафов Пеевски държи Борисов за заложник, а чрез жалкия Борисов държи за заложник и цялата държава. За война между Пеевски и Борисов вече пишат и разни подпийнали бабички, които взимат тлъсти пачки кеш от Шишкото и се бият за място в скротума му. За тази война пише и най-четената БГ медия в социалните мрежи с 60 M четения месечно BNEWS от много отдавна, при това напълно безплатно. За нас Вашата информираност е без алтернатива!

Борисов сондира какви са настроенията сред народа, но също и какво мислят и в Европа и във Вашингтон.
Засега сондажите не са обнадеждаващи – нито на Запад, нито сред населението има позитивни нагласи Борисов да се върне начело на правителството. Дори и да се случи, това ще бъде само за няколко месеца до изборите през май, които ще докарат на власт Румен Радев.

Борисов оставил Даниел Митов в кабинета, за да му помогне с подкрепата от американците, която за Борисов била жизненоважна.
Преди да се кротне с внуците в Зайчарника Борисов имал три мечти – той да вкара България в Еврозоната и да го снимат с началниците в Брюксел, да мине по стаж най-дълго служилия министър – председател Станко Тодоров, който в момента го води само с 2-3 месеца.
Третата Борисова мечта била една снимка като за последно на камината край Тръмп, която щяла да струва още 5-6 милиарда за една ескадрила малки самолетчета, която ще пристигне най-рано след 10-15 години.

“Еех, мечти”, би казал актьорът в една реклама за евтина биричка.

Коментар:

Ако във вторник Борисов разклати „дървото на кабинета“, защо от него не започнаха да падат министри?

„Защото, вероятно, не зависи много вече от Борисов. И защото – ако въобще имаше замисъл в това и ако въобще има някакъв смисъл в това, тук става дума за самия Борисов, а не за кабинета. Ако аз съм на мястото на Борисов и „наритам“ толкова сериозно партньорите си, поставя под съмнение всички назначения, изложа партията си, донякъде и себе си – ще искам нещо. Ако бях на мястото на Борисов, сега бих поискал да съм премиер – срещу някаква форма на влизане на „Новото начало“ във властта“. 

Това коментира в „120 минути“ по бТВ политологът Първан Симеонов.

Николай Бареков
Николай Бареков
Буден гражданин, журналист без цензура и борец за свобода на словото. Създател на БТВ и ТВ7.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

Прочетете още

3 Коментари

  1. Юлия Стойлова бивша секретарката на село Равно поле изритвате от Кметството завинаги барабар със парцалитети Валентин Дамянов Стоян и тоя тъпунгер от Районото управление Елин Пелин и той излита не със 200 не със 300 а със 1000 направо от там ще намерят кой да го замести и колегата му Румен Богданов изгаря момчето

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Не пропускай

Германия връща казармата! Jungle Welt обвини Зеленски в нацизъм!

The Telegraph: Германия обмисля възстановяване на задължителната военна служба...

Ето КОЙ критикува кабинета на Румен Радев още от първия ден!

КОЙ критикува кабинета на Румен Радев от първия ден?...

Сергей Лавров: Със САЩ се разбрахме за Украйна още миналото лято в Аляска!

„Когато колегата ми Марко Рубио казва, че в Аляска...

The Wall Street Journal: САЩ бягат от Персийския залив!

Иранските ракетни удари и удари с дронове причиниха значителни...

Кабинетът със спешни мерки срещу водната криза в Плевен и други части на България!

По темата с водната криза пръв взе думата в...

Собственикът на Ботев Пловдив иска отговор от държавата на всички сигнали за незаконна дейност срещу Иван Петлешков!

Собственикът на Ботев Пловдив предприемачът и строител Илиян Филипов...

Прочетете още

Германия връща казармата! Jungle Welt обвини Зеленски в нацизъм!

The Telegraph: Германия обмисля възстановяване на задължителната военна служба за всички мъже още през 2027 г. Изданието отбелязва, че поради нежеланието на младите мъже да...

Военните самолети на САЩ се изнесоха от Летище София благодарение на новия кабинет на генерал Радев

Радев удържа на думата си и до края на другата седмица на Летище София няма да в останал нито един американски военен самолет. До момента...

Ето КОЙ критикува кабинета на Румен Радев още от първия ден!

КОЙ критикува кабинета на Румен Радев от първия ден? Образно казано, това са представителна извадка на онези 20% от обществото, които не харесват факта,...