Областният управител на Търговище, назначен от Росен Желязков, се е преориентирал към Новото начало. Такъв слух мощно броди в града, научи най-четената медия в социалните мрежи BNEWS, който има 60 милиона прочитания месечно. Това няма да е първият звезден трансфер на Североизтока от посока ГЕРБ към лагера на Пеевски и съвпада с днешния отказ на лидера на ДПС – НеНе пред Росен Желязков да пусне Борисов за премиер. Гаврата е, че затова съобщиха медийните слуги на Корпулентия. Пеевски мощно опитва да завземе ГЕРБ и държи Борисов в полуживо състояние, за да точи кръв и ресурси от партията му към Новото начало. Клиентелата бързо се преориентира накъде е перспективата за лапаницата от държавната софра.
Областният Йоан Пеев замени през февруари друг кадър на Шишкото Гюрсел Хасанов. Досега Пеев е заемал длъжността директор на Дирекция „Административно-правно обслужване, финанси и управление на собствеността“ в областната администрация в Търговище.
Това е втори такъв случай след трансфера на областния в Раград от ГЕРБ пак в посока Новото начало. Странно как висши чиновници напускат партията, която държи мандата на властта и се включват в партия на санкциониран за корупция олигарх от САЩ и Великобритания? Натиск с бухалките или виждат по-светла перспектива?
Бойко Борисов е изправен пред фатална дилема – дали да продължи да умира бавно в обятията на Пеевски, докато той му изяжда партията, или да се отиде на избори, където да остави Румен Радев да свърши тежката работа и да удави Шишкото. За Борисов дребната утеха е, че Радев ще е премиер и без да му трябва да изяжда ГЕРБ, но ще прибере много гласове, които в миналото да гласували за тях.

