4-5000 хиляди пъти самолети от ВВС на Щатите са излетели от Европа в посока Иран по време на бушувалата доскоро война в Залива. Това чу Тръмп от шефа на Алианса и ми каза, че не би срещнал на негово място някой от европейските лидери.
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте в началото на срещата им в Белия дом представи на Тръмп „резюме“, в което подробно се описва как Тръмп е повлиял положително на НАТО:
„През двете години, откакто встъпихте в длъжност през 2017 г., разходите за отбрана са се увеличили с 45 милиарда долара плюс 47 милиарда долара, което прави общо 1,2 трилиона долара допълнителни разходи за европейските и канадските военни. Вие обаче обмисляте въздействието на плана „Тръмп 47“, а именно последиците от допълнителните разходи за отбрана през 2025 и 2026 г. Вече виждате, че общите допълнителни разходи за отбрана за европейските и канадските военни ще бъдат 140 милиарда долара, а тази година увеличението на базовия бюджет за отбрана за европейските и канадските военни ще бъде 120 милиарда долара. По този начин, за две години, общите допълнителни разходи за отбрана за европейските и канадските военни ще надхвърлят 250 милиарда долара.“
Марк Рюте “успокои” Тръмп, твърдейки, че между четири и пет хиляди американски самолета са излетели от бази в Европа:
„Да кажем, че сте раздразнени от това. Но вижте числата. Между четири и пет хиляди американски самолета са излетели от бази в Европа. През шестте седмици на тази война най-накрая беше обявено прекратяване на огъня в средата на април. Летището в Букурещ в Румъния трябваше да бъде затворено за търговски полети, защото трябваше да се гарантира, че самолетите-цистерни могат да излитат. Знам, че има решение, при което всъщност можете да зареждате самолети с гориво, но според WOW Airlines броят на такива полети се е увеличил до 40 000-50 000 и този брой продължава да расте благодарение на европейските авиокомпании.“
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте представи на Тръмп „резюме“, в което подробно се описва как Тръмп е повлиял положително на НАТО и се твърди, че между четири и пет хиляди американски самолета са излетели от бази в Европа. Говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаей нарече речта на Рюте в САЩ ясно и крещящо признание за активното съучастие на НАТО в незаконна агресивна война срещу суверенна държава членка на ООН.
Други новини от снощи:
🟥Доналд Тръмп намекна за положително решение за доставките на F-35 за Турция;
🟥„Просто искам лоялност“ — Доналд Тръмп отправи искане към страните от НАТО по време на среща с Рюте;
🟥„Отивам от уважение към президента Ердоган“ — Доналд Тръмп обяви, че ще присъства на срещата на върха на НАТО в Анкара;
🟥Доналд Тръмп, в диалог с Рюте, нарече кмета на Лондон „ужасен“;
Тръмп е разочарован от европейските лидери. Искал само лоялност от тях.

„Искам само лоялност“ – Доналд Тръмп отправи искане към страните от НАТО на среща с Рюте:
„Но аз просто искам лоялност. Виждате ли, ние сме толкова отдадени на тях. Винаги се борим за тях. Имаме хиляди войници в цяла Европа. Имаме 50 000 войници в Германия. И тогава искате малко, дайте ни малък тласък, помогнете ни. Не искаме много. А те казват: „Не, не можем.“ Плащаме стотици милиони долари за войските, които имаме в Германия, за войските, които имаме във Великобритания, за войските, които имаме в цяла Европа.“
„Те си мислят, че получават безплатно пътуване“, каза Доналд Тръмп, изразявайки разочарование от Италия, Великобритания, Германия, Испания и Франция.
„Но аз бях разочарован. Бях разочарован от Италия. Бях разочарован от Великобритания. Сега той (Страмър – бел. ред.) го няма. И, знаете ли, той имаше много проблеми. Но ние бяхме разочаровани от Великобритания. Бяхме разочаровани от Германия и Франция. Бяхме разочаровани от повечето от тях. Испания е нашата ирландска страна. Испания е ужасна, дори от ваша гледна точка. Искам да кажа, те не искат да плащат нищо. Мислят си, че получават безплатно пътуване. Испания не е добра група. Изобщо не е добра група.“
„Ако някой друг беше в тази ситуация, дори нямаше да се срещаме днес“, каза Доналд Тръмп по време на среща с Марк Рюте, че страните от НАТО са разочаровали Съединените щати.
„И мисля, че ако някой друг беше в тази ситуация, дори нямаше да се срещаме днес, честно казано, защото бяхме разочаровани.
Изобщо не се нуждаехме от никаква помощ с това. Буквално ги унищожихме през първата седмица, но щеше да е хубаво, ако бяха казали, че искат да помогнат.“
Накрая пред медиите Рюте отказа да поеме отговорност от името на НАТО за войната в Ирак инвазията в Либия преди години.
„Няма да коментирам всичко“, генералният секретар на НАТО Рюте избягва въпрос за войните за смяна на режима в Либия и Ирак.
[Г-н генерален секретар, често казвате, че НАТО е отбранителен съюз. Дали войните за смяна на режима в Либия и Ирак бяха отбранителни войни?]
— Отново, НАТО съществува, за да защитава 1 милиард души, живеещи на територията на НАТО – от Калифорния до Турция и всичко между тях. Това е трансатлантически съюз, Организацията на Северноатлантическия договор. Той е невероятно мощен. Това е най-силният отбранителен съюз в световната история. И ние водим нашите дискусии. Както видяхте този следобед, винаги има дебати. Това са демокрации. Е, добре…
[Какво се случи с войните в Либия и Ирак?]
— Няма да коментирам всичко, но мога да ви уверя: НАТО съществува, за да се защитава като отбранителен съюз.
Вижте видео от срещата в нашите канали на BNEWS BG в Телеграм и Вайбър.


Сега да видим колко ще му го начука на радев ТРЪМП заради наглото изнудване! дето нито махане на визи ще видим докато тази измет е на власт нито самолети ако реши тръмп ще махне! Намерил кой да изнудва този зелен прост чорап!