Ректорът на УНСС проф. Борислав Борисов бе категоричен, че няма да повярва в престъпното битие на личността Алексей Петров, докато не чуе осъдителна присъда. Едва, ако Темида се произнесе утвърдително за престъпленията на хонорувания преподавател по „Фирмена сигурност и икономическо разузнаване“, ректорът на вуза е склонен да си промени мнението за Петров.
Не пречело, ако не го осъдят, Трактора да се върне във висшето учебно заведение и да продължи да преподава, обясни проф. Борисов.
Той разказа, че никога срещу преподавателя Алексей не е имало оплакване от страна на негов колега или от студент. Петров е бил на граждански договор, който се подновявал всяка година по решение на катедрения съвет.
Арестуваният член на „октоподите“ е преподавал в различни аудитории на университета и не е имал собствен кабинет, тъй като е бил на хонорар. Хонорарите си Трактора отказвал да вземе и ги дарявал обратно в полза на УНСС, което е жест, оценяван от неговото ръководство, съобщи в интервюто за BNEWS проф. Борислав Борисов.
Той уточни още, че лицето Николай Велков, което е също сред задържаните „октоподи“, никога не е преподавало в УНСС – нито на трудов, нито на граждански договор, нито като гост-лектор. Това е показала проверката, поръчана от ректора сутринта в петък.
Той имал информация, че въпросният Велков е чел лекции в друго висше училище.
Цялото интервю можете да видите тук

