Стоян Тончев, журналист, Либерта БГ
Накрая всички партии ще се откажат от правителството си. Вчера побърза да го направи Борисов, като каза, че ГЕРБ не е в управлението. Очаквам БСП и ИТН, но те засега не осъзнават в какво външнополитическо менгеме са се поставели с това управление и в какво се забъркват.
Не, че някой приема насериозно това у нас – разграничаването от кабинета “Желязков”, още по-малко пък отвън. Но идва да покаже какво голяма шубе ги тресе някои и какви огромни проблеми имат и си създават.
Партиите в опозиция са основните печеливши. А най-големият тарикат е Пеевски – хем дава наклон на управляващите и се съобразяват с него, хем официално е извън властта.
Борисов е в най-неизгодна позиция и като нищо ще хвърли кърпата, защото всичко се случва с мандат на ГЕРБ. Никой не може да издържи разкрачен между САЩ (+Русия) и Великобритания (+ЕС и Канада), когато те заемат различни позиции във външната политика. А започва да става много напечено.
Премиерът Росен Желязков се носи в каре като аниматор, пуснал шкембе, ояден врат. Явно или е много голямо перде, за да седи върху възбуден вулкан, или не е особено умен.
фейсбук


Сегашната порнография с герберунгели, комуняги и чалгари плюс агент Сава е пълна отврат.Тя ще е фатална за ИТН и БСП, които ще се сринат, ГЕРБ ще изгуби много, Шиши ще е втори без никакво съмнение и ще има коалиция ГЕРБ и ДПС плюс някоя партия за пълнеж.
„Контра“ – 19.02.2025 – Гости: Румен Гечев и Костадин Костадинов