Служебният премиер Димитър Главчев се яви при президента Румен Радев с предложенията му за смени в правителството. Срещата приключи без резултат. Главчев коментира само, че диалогът с президента продължава и докато той не подпише указ за смяна на министри, старите остават на постовете си.
Не съм предлагал нищо, комуникацията с президента продължава. Както съм говорил и през тези дни, виждате, че има диалог, диалогът продължава. Нямам новина за съобщаване. До момента, в който президентът не издаде указ, старите министри си изпълняват задълженията“, заяви Главчев на излизане от президентството.
Седмица след като встъпи в длъжност, служебният премиер Димитър Главчев изпрати писма на президента, с които предлага смените на министрите на външните работи и на земеделието и храните.


„…Късен гларус над нас прелетя,
бързи спомени в мрака препуснаха
и подирихме пак любовта в топлината на устните,
но намерихме само една – тишина…“