Актьорът Димо Алексиев е хванат да шофира с 1,49 промила алкохол в София, научи bTV от свои източници. Това е станало в нощта срещу вторник.
Той е спрян за проверка малко след полунощ в района на кв. „Красна поляна“ в София. Дрегерът отчел над 1,2 промила алкохол.
По закон това е престъпление и затова актьорът е задържан за 24 часа. Взета му е кръвна проба, а колата му е иззета.
От районната прокуратура съобщиха, че очакват случаят да бъде докладван от полицията.
На 9 февруари 2022 година районният съд е одобрил споразумение с Алексиев за същото престъпление. Тогава той е бил заловен да кара с 1,69 промила и е получил три месеца условно, с три години изпитателен срок.
От районната прокуратура съобщиха за БТА, че очакват случаят да бъде докладван от полицията.
Димо Алексиев завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ през 2006 г. със специалност актьорско майсторство за драматичен театър в класа на доц. Веселин Ранков.
От 2006 до 2009 г. е в Драматичен театър „Стоян Бъчваров“. През 2009 г. печели награда „Аскеер“ в категория „Изгряваща звезда“ за постановката „Калигула“, където играе главния герой под режисурата на Явор Гърдев.

Актьорът Димо Алексиев
Играе и на сцената на Народния театър „Иван Вазов“.
Преди дени Софийският районен съд одобри споразумение между прокуратурата и певицата Денислава Сашова – Диона. Тя се призна за виновна за шофиране след употреба на наркотици и бе осъдена с условна присъда от 13 месеца лишаване от свобода с тригодишен изпитателен срок.
Сашова е осъдена още да заплати глоба от 700 лв., стойността на автомобила в размер на около 28 хил. лв., тъй като не е бил нейна собственост, както и 1400 лв. разноски по делото. Тя е лишена от право да управлява моторно превозно средство за срок от 18 месеца.
Миналата година певицата Белослава беше задържана за шофиране в нетрезво състояние. Тя получи 4 месеца условна присъда с 3 години изпитателен срок, отнемане на книжка за 6 месеца и глоба от 150 лева.
Белослава беше спряна от патрул на бул. „Ал. Пушкин“ в София. Тя излизала от денонощен магазин, а полицейските служители тръгнали след нея. Метри по-надолу е била спряна. Пробата ѝ показа над 1,2 промила алкохол в кръвта.
Източник: btvnovinite.bg

