Когато бориш корупцията в сговор с корумпираните – се стига дотук!
КироАсен се оказаха най-големите балами в политиката, по една проста причина – тръгнаха да правят промени неподготвени. Без проверени хора, без хора, готови да заемат ключови постове със съзнанието, че трябва да променят и да пробиват, докато издържат, без идеи как да рушат вредни и да изграждат нови, работещи институции, нито как да реорганизират. Без никакви знания за тотално превзетите от мафията и руската агентура „служби“, без визия и без смислени, работещи дългосрочни решения какво да правят с тях.
През 21-ва някои от фенклуба ми се разърдиха, че ги нарекох „вдъхновени аматьори“. Днес нещата са още по-зле – аматьори, запънали се като магарета на мост срещу всеки, когото подозират, че може да ги измести от позицията на лидери на „демократичната общност“. И не разбират, че са само поредните провалени лидери.
А свинете им се подиграват. Което е позорно и за всички, които застанаха зад КироАсен (Кирил Петков и Асен Василев).
* * *
Все същата история: селскитят тарикат използва всяка издънка на противниците си, за да ги бие като шекмбе у тараба. „Зайо, защо си без шапка? Зайо, защо си с шапка?“ – приказка без край. А акъла на „зайо“ стига до една разходка из центъра на София седмично.
„Като гледах на снимката Кирил Петков с шефа на КПК, в момента действията на антикорупционната комисия въздигат ПП-ДБ след погрома им в София, заради който Петков си подаде оставката. Изведнъж някой реши да спаси ПП-ДБ във Варна. Били объркали името на един депутат… “случайно”?! Да го разправят това на леля си, на чичо си, но не и на мен. На нас не ни трябва служебна победа! От една разпадаща се коалиция ПП-ДБ, КПК им помогна и да излизат по площадите, коментира Борисов. „
Има достатъчно писано по въпроса, защо се получава така, че „селските тарикати“ надделяват в политиката и как да се реагира срещу това, само че изглежда никой не чете. Особено „зайците“. Те разчитат на любовта на 8-10% фенове – и то не всякога толкова. И все повече свикват с наличното: тук „сглобка“, там – беззъба опозиция, трети път – „тематично мнозинство“.
И все по-често да се изкараме репресирани, щото ще съберем сълзи и сополи на верните си „лели“, колкото пак да влезем в Събранието и да сме близо до… До какво бе, татюви-сладки? Каква полза има от вас за страната? Само затлачвате терена за реални действия. Една смислена визия не можете да формулирате, една работна програма не можете да структурирате.
Дори не можете да се засегнете от подигравките на Борисов до степен да се стегнете и да измислите работещите 5-6 хода оттук-нататък. Жалка работа!
Петко Ковачев, фейсбук
В първия момент се зачудих да не е някаква първоаприлска шега. Оказа се, че е истинска новина от тази сутрин.
Опасявам се, че и Samuil Petkanov не може да измисли толкова добра сатира. (Пеевски да иска закриването на КОНПИ, защото се командвала от Кирил Петков)
Мирослав Джоканов
Пеевски и Женераль Атанасов като Зеленски – ще закриват антикорупционната комисия. Сега чакам Урсула да осъди нарушаването на демокрацията в България. И ние носим Пеевски ….извън сърцата си.
Анастасия Григорова Гешева


Е, написаното от Петко Ковачев вече е абсолютната истина.Свинята е напълно прав да се гаври с тия простоидиоти.