Най-важните новини с точния анализ!

Най-важните новини с точния анализ!

Ексклузивно:

Човекът взе парите, каза “чакай малко”… Кратка история на краткия живот на Продължаваме Промяната:

Кики взе парите,каза “Чакай малко!”,хвана самолета,чакай да се върне! Пирамиди,...

Как Пеевски оглави задкулисието в България и го превърна в Психиатрия

КОЙ е истинското задкулисие в България? Кой сега е истинският...
НачалоTrump NewsТръмп празнува с Мелания и с бомбардировачи B-2 приемането на косъм на...

Тръмп празнува с Мелания и с бомбардировачи B-2 приемането на косъм на Големия красив законопроект за бюджета на САЩ! (FOX News)

Последвай Bnews.bg в

Тръмп подписа „голям, красив“ законопроект с убедителна победа за програмата си за втори мандат, побеждавайки демократите и бунтовниците на Републиканската партия, с това заглавие излезе любимата телевизия на президента FOX News!

Президентът Доналд Тръмп подписа своя „голям, красив“ законопроект на стойност 3,3 трилиона долара в петък, след като Камарата на представителите прие окончателната версия на мярката в четвъртък, за да гарантира, че тя ще пристигне на бюрото на президента до самоналожения от него краен срок 4 юли.

Законопроектът включва ключови разпоредби, които биха установили трайно индивидуални и бизнес данъчни облекчения, включени в Закона за данъчни облекчения и работни места на Тръмп от 2017 г., и включва нови данъчни облекчения за намаляване на таксите върху бакшишите и заплащането за извънреден труд.

Преди да подпише законопроекта, президентът заяви, че законопроектът ще „подтикне масивен икономически растеж“ и ще „повдигне трудолюбивите граждани, които карат тази страна да функционира“.
„Официално направихме данъчните облекчения на Тръмп постоянни“, каза Тръмп. „Това е най-голямото намаление на данъците в историята на нашата страна. … След като това влезе в сила, страната ни ще се превърне в икономически ракетен кораб. Не въведохме данък върху бакшишите, данък върху извънредния труд и данък върху социалното осигуряване за нашите страхотни възрастни хора. … Това прави данъчния кредит за деца постоянен за 40 милиона американски семейства. … Златният век на Америка е пред нас.“
Мярката също така повишава лимита на дълга с 5 трилиона долара – разпоредба, която е била подложена на проверка от фигури, включително главния изпълнителен директор на SpaceX и Tesla Илон Мъск, който преди това е водил война срещу разточителните държавни разходи в Министерството на ефективността на правителството.

Освен това законопроектът отменя някои данъчни кредити за зелена енергия от ерата на Байдън и разпределя приблизително 350 милиарда долара за отбрана и инициативата на Тръмп за масово депортиране, за да се премахнат нелегалните имигранти от САЩ.
„Вятър. Не работи“, каза Тръмп. „Ще ви кажа, освен че съсипват нашите полета и долини, убиват всички птици, [и] че са много слаби и много скъпи, [те са] всички произведени в Китай. Знаете ли, забелязах нещо… с всички вятърни мелници, които Китай ни изпраща… никога не съм виждал вятърен парк в Китай.“
Мярката също така въвежда реформи на Medicaid, включително нови изисквания за работа от 80 часа на месец за получателите на Medicaid, и разширява изискванията за работа за тези, които са включени в Програмата за допълнителна хранителна помощ (SNAP).
Републиканците в Сената бяха принудени да се втурнат на 26 юни да реформират и да приемат мярката преди крайния срок на Тръмп – 4 юли, след като сенатският парламентарист Елизабет Макдоноу определи, че няколко реформи на Medicaid в мащабния пакет от данъчни и вътрешни политики не спазват правилата на Сената и трябва да бъдат премахнати.
В крайна сметка Сенатът едва прие мярката във вторник с разлика от 51 на 50. Републиканските сенатори Сюзън Колинс от Мейн, Том Тилис (на снимката по-долу) от Северна Каролина и Ранд Пол от Кентъки гласуваха против законопроекта, което изискваше вицепрезидентът Джей Ди Ванс да се намеси и да даде решаващия вот.

След това законодателството се върна в Камарата на представителите, за да се изяснят някои разлики във версиите, приети в двете камари на Конгреса.

В сряда вечерта, преди приемането му от Камарата на представителите, Ванс засили натиска върху законодателите, за да доведат мярката до финалната линия, позовавайки се на разпоредби в нея, които биха засилили граничната сигурност.
„Големият красив законопроект дава на президента ресурсите и властта да отмени нахлуването на Байдън на границата“, каза Ванс в публикация в сряда в X. „Трябва да бъде приет.“

„Поздравления за всички. Понякога дори се съмнявах, че ще го направим до 4 юли! Но сега постигнахме големи данъчни облекчения и ресурсите, необходими за осигуряване на границата. Дадени обещания, изпълнени обещания!“
Тръмп също така се фокусира върху граничните разпоредби на мярката, когато призова законодателите да завършат законодателството на „Едно, голямо, красиво събитие“ в Белия дом на 26 юни, наричайки законопроекта „най-важният граничен закон, преминавал някога през залата на Конгреса“.

„Това е крайната кодификация на нашия дневен ред – много просто, фраза, която е била използвана доста добре от мен през последните 10 години, но може би дори преди това – да направим Америка отново велика“, каза Тръмп на събитието.

Други служители на администрацията също предупредиха, че неприемането на законопроекта ще причини хаос в икономиката.

Например, директорът на Службата за управление и бюджет на Белия дом Ръсел Воут заяви пред законодателите през юни, че неприемането на мярката ще доведе до 60% увеличение на данъците за американците и ще предизвика рецесия.

Междувременно никой от демократите в нито една от камарите на Конгреса не подкрепи мярката. Лидерът на малцинството в Камарата на представителите Хаким Джефрис, демократ от Ню Йорк (на снимката по-горе), нарече законопроекта „жесток“ по време на продължилите часове изказвания в четвъртък, посочвайки реформите на Medicaid и SNAP, за които докладите предполагат, че ще премахнат милиони бенефициенти от програмите.

„Това, което се предвижда в този един голям, грозен законопроект, е погрешно. Той е опасен и жесток, а жестокостта не трябва да бъде нито целта, нито резултатът от законодателството, което разглеждаме тук, в Камарата на представителите на Съединените щати“, каза Джефрис.

Преди Тръмп да подпише законопроекта, се проведе церемония в чест на Деня на независимостта. Бомбардировачите B-2, които удариха Иран, прелетяха над Белия дом, съобщава Fox News.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

1 Коментар

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Последни

Обвиняват бившия шеф на ЦРУ за лъжи за руската намеса в полза на Тръмп на изборите в Щатите през 2016

Консервативният тръмпистки портал за новини и анализи Breitbart: Бившият...

Човекът взе парите, каза “чакай малко”… Кратка история на краткия живот на Продължаваме Промяната:

Кики взе парите,каза “Чакай малко!”,хвана самолета,чакай да се върне! Пирамиди,...

Как Пеевски оглави задкулисието в България и го превърна в Психиатрия

КОЙ е истинското задкулисие в България? Кой сега е истинският...

Не пропускай

Обвиняват бившия шеф на ЦРУ за лъжи за руската намеса в полза на Тръмп на изборите в Щатите през 2016

Консервативният тръмпистки портал за новини и анализи Breitbart: Бившият...

Човекът взе парите, каза “чакай малко”… Кратка история на краткия живот на Продължаваме Промяната:

Кики взе парите,каза “Чакай малко!”,хвана самолета,чакай да се върне! Пирамиди,...

Как Пеевски оглави задкулисието в България и го превърна в Психиатрия

КОЙ е истинското задкулисие в България? Кой сега е истинският...

Жълтопаветници и копейки: Еднакво мръсни окопи

Явор Божанков, с тържествеността на Колумб, откриващ Америка, ни...

Мъката е голяма! Татко Петко на Кирчо: Най-добре е Продължаваме Промяната да изчезне!

Заради предателите без морал най-добре да няма ПП! Тази...

Бившият министър на транспорта на Русия се самоуби часове, след като Путин го уволни!

Бившият министър на транспорта Старовойт, уволнен тази сутрин от...

Прочетете още

Обвиняват бившия шеф на ЦРУ за лъжи за руската намеса в полза на Тръмп на изборите в Щатите през 2016

Консервативният тръмпистки портал за новини и анализи Breitbart: Бившият директор на ЦРУ Джон Бренън може да бъде обвинен в лъжа за руска намеса в...

Евровден е! Началниците на Боко Тиквата в Брюксел днес отварят небесните порти и го приемат в Земния Рай! Ето как празнуват в Банкя

Днес е 8 юли - Евровден! Според народните поверия, на тоя ден отгоре “началниците” на Боко Тиквата в Брюксел отварят небесните порти и те...

Човекът взе парите, каза “чакай малко”… Кратка история на краткия живот на Продължаваме Промяната:

Кики взе парите,каза “Чакай малко!”,хвана самолета,чакай да се върне! Пирамиди, фараонии балъци за милиони!Куче влачи рейс,диря няма, няма, хей! Кики Петков се мушна под юмрука на...
Verified by MonsterInsights