НачалоПолитикаКогато ПП и ДБ ядоха кюфтетата с ГЕРБ - ДПС в Парламента...

Когато ПП и ДБ ядоха кюфтетата с ГЕРБ – ДПС в Парламента не реваха, а сега реват! Защо?

Последвай Bnews.bg в

Опозицията реве, че новото мнозинство им отнема думата в Парламента.

Същата тази опозиция в лицето на Сглобката (ГЕРБ – ДПС – ППДБ) отне не само думата на президента, но и възможността да носи отговорността за служебните правителства с промените в Конституцията преди три години.
Както народът казва, с техните камъни по тяхната глава и каквото повикало, такова се и обадило.
Га ядоха кюфтетата от ПП не реваха, сега реват.
Странното е, че реват само от ПП и ДБ, но не и от ГЕРБ – ДПС и това защото останките от Борисов и Пеевски си знаят оцапаните гащи и няма какво повече да кажат, освен да се снишават и да чакат кога бурята ще ги отнесе.

ГЕРБ обаче ревнаха, когато НСО свалиха държавната охрана от Бойко Борисов. Гербаджийте забравиха, че миналата година послушаха подивялото прасе Пеевски и свалиха Румен Радев и секретарите му от служебните коли на НСО и тогава президентът тръгна да посреща чуждестранните лидери със старата Шкода на жена си. Такъв е животът. Кръговрат. Колелото се върти.
Нямаше шутове около Пеевски и Борисов да им нашепват “помни, че си смъртен” и затова се докараха дотук. Шутовете по тяхно време бяха по студията, за да ги хвалят, или направо ставаха премиери или кандидати за служебни премиери. Ето го резултатът днес.

Този резултат има и едно много позитивно значение – показва, че няма сделка между новите и бившите и далаверите и свинщините на сглобкаджиите, начело с ГЕРБ – Ново начало, няма да бъдат запитани под килима, а могат да свършат в съда на подсъдимата скамейка.

Николай Бареков

Циркът в парламента е на път да приключи!

Тези от вас, които следят пленарните заседания, сигурно са забелязали една доста „изтъркана“ парламентарна хватка:

Излиза депутат, прави изказване… и веднага след него негов колега от същата парламентарна група взима думата за „реплика“. И започва един изкуствен диалог, който няма нищо общо с реален дебат – просто вътрешен разговор за пред камерите, губене на време и имитация на активност.

Е, това е на път да приключи.

Сред предложенията за промени в правилника на Народното събрание е една много разумна мярка:
Реплика ще може да прави само депутат от друга парламентарна група или независим.

С други думи, край на вътрешните „сценки“ и повече реален сблъсък на позиции.

Това е малка, но важна стъпка към по-смислен парламентарен дебат. По-малко театър, повече съдържание.

Малко по-късно ще се изкажа и за другите предложения. Гледам, че вълненията са големи и разбирачите по ПОДНС станаха повече от вирусолозите и музикантите. Та… що пък и аз да не коментирам.

Следва продължение.

Таня Тимева, фейсбук

%% Когато ПП и ДБ ядоха кюфтетата с ГЕРБ - ДПС в Парламента не реваха, а сега реват! Защо?

Нови времена в Парламента

По казуса с промените в Правилника в Народното събрание направи изявление Димитър Здравков – депутатът от ПБ, който оглавява временната комисия, работеща по новия правилник. Той обяви, че целта на мнозинството е била да внесе такива промени, които да направят парламентарния дебат „същностен, без възможност за злоупотреби с времето и процедури“.

„За мен е необяснимо, че политици, които във времето са роптали срещу тези порочни практики, в момента негодуват срещу нашите опити да бъдат отстранени“, заяви Здравков. Според него твърденията, че се ограничават правата на опозицията, представляват „не просто странен прочит на внесените предложения, а търсена възможност да се продължат старите порочни практики“.

Депутатът от абсолютното мнозинство отрече, че се ограничават възможностите да се създават временни комисии, предложенията за които вече ще изискват 48 депутатски подписа. По думите му, това би било „стимул да се погледне по-отговорно на правата и на задълженията“ на депутатите. За изключването на изслушванията на министри от предложенията, които могат да се правят в т.нар. ден на опозицията (първата сряда от месеца – бел.ред.) той посочи, че това не водело до никакъв ефект в миналото, освен загуба на време. Здравков спомена и промяната, според която на член на правителството няма да му се налага да се обяснява пред парламента, ако не е отговорил в определения му срок. Той посочи, че в миналото министри се бавели с месеци или изобщо не давали отговори.

Здравков обеща, че министрите на Румен Радев „ще участват пълноценно в контрола“. Той пое и ангажимент с колегите му да изслушат съображенията на опозицията, и ако тя ги убеди, дори да преразгледат предложенията си.

Николай Бареков
Николай Бареков
Буден гражданин, журналист без цензура и борец за свобода на словото. Създател на БТВ и ТВ7.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

Прочетете още

3 Коментари

  1. Радев е същата алчна значка като царя и Слави, не го ли разбрахте досега, блажени и заблудени верующи?

  2. Тези помии тепърва ще ги видите колко нагли ще са и още тази зима ще се види как радевата полиция бие! протестиращи! че още тази ззима ще разбере какво е метеж вдигнати юруци и пучове които тои от 6 години правеше! Ако през това време съда на ЕС не на спаси от тази измет като излезе решението на съда че Гюров боклука не е бивало да е служебен премиер! и всички да се сетят че КС трябва да касира изборите! Иначе този ще минава през трупове на протестиращи! Ще обвинява мафия олигархия марсианци и тн като реално е заобиколен от точно такива! без последните макар че и това не е сигурно като се вижда какви бавно развиващи се идиоти говорят от негово име! само така изглеждал умен! като мълчи! иначе всички разбират колко е прост.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Не пропускай

Пълен разпад! Още структури и общински съветници напускат ДПС на изпадналия олигарх Делян Пеевски!

Партията на Делян Пеевски, санкциониран по Магнитски за корупция...

Румен Радев закопа Георги Кандев: Пред мен изложи само личните си мотиви!

Премиерът Румен Радев потвърди напълно версията на вътрешния си...

Световно първенство по БНТ или реклама на бизнеса на Мафията!

Световното и БНТ. Ех, романтика. Сядаме с баща ми да...

В ЕС обмислят ограничаване на правомощията на своя дипломат номер едно Кая Калас!

В ЕС върви таен дебат за закриване на дипломатическата...

Хубаво е, но не е готово! Какво включва споразумението на Тръмп с Иран?

Axios: САЩ и Иран са се споразумели за проект...

Какво каза Хакан Фидан на Пеевски за червената бюлетина и екстрадицията му, ако избяга в Турция?!

Външният министър на Турция Хакан Фидан се срещна с...

МВР разследва Пеевски и неговите помагачи за незаконни разходи, които надвишават доходите му

Тече проверка за имуществото на председателя на ДПС Делян...

Прочетете още

Пълен разпад! Още структури и общински съветници напускат ДПС на изпадналия олигарх Делян Пеевски!

Партията на Делян Пеевски, санкциониран по Магнитски за корупция олигарх, се разпада с бързи темпове, откакто го изритаха от властта с всенародни протести. Пеевски физически...

Румен Радев закопа Георги Кандев: Пред мен изложи само личните си мотиви!

Премиерът Румен Радев потвърди напълно версията на вътрешния си министър Иван Демерджиев, че Георги Кандев е изложил само лични мотиви за напускането си на...

Световно първенство по БНТ или реклама на бизнеса на Мафията!

Световното и БНТ. Ех, романтика. Сядаме с баща ми да гледаме откриването и първия мач. Всичките реклами са на хазартни фирми. Изскачат Божинов и сие за...