Първи тази суттрим въпросът посрави Николай Бареков директно към принципала на НСО пред фб страницата “Аз подкрепям Ахмед Доган”:
“Г-н Президент, на какво основание цяла гвардия от НСО пази Делян Славчев Пеевски???”

“През последните дни забелязахме, че докато г-н Делян Пеевски се движи с частен автомобил, той е придружаван и от два автомобила на НСО“, пишат в писмо от ПП-ДБ до директора на НСО генерал-майор Емил Тонев, което е изпратено с копие и до президента Румен Радев.
Единият, допълват от партията, е един от трите най-скъпи автомобила в автопарка на НСО – брониран Мерцедес S680 Guard.

От ПП-ДБ заявиха, че според тях „това е в разрез с правилата, установени от НСО за охранявани лица“. И попитаха какви са основанията за предоставянето на автомобилите от НСО на народния представител Делян Пеевски.


