Кокорчо от ПП ликвидира и сетните надежди на Борисов, че ще прави коалиция с тях и с Пеевски и той ще раздава порциите щедро с черпака.
Днешното изказване на Василев променя доскорошната теза на коалицията, според която общи действия с ГЕРБ са възможни, но ако се отделят от ДПС.
Борисов все пак има опцията да измъкне от коалицията ДБ на Христо Иванов, но това вече е почти абсурдно.
Продължаваме промяната – Демократична България“ няма да влиза в коалиции с ГЕРБ и ДПС, докато лидери на партиите са Бойко Борисов и Делян Пеевски, обяви в Пловдив Асен Василев.
„Докато Борисов и Пеевски управляват ГЕРБ и ДПС, ние с тези партии няма да влизаме в коалиции, няма да работим заедно, защото имаме коренно различна представа за това как държавата трябва да се развива“, каза пред журналисти съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев.
“След тези избори по никакъв начин няма да бъдем в коалиция с Пеевски и Борисов.
За 9 месеца разбрахме, че тяхната визия и маниер на управление е коренно различна от нашата мечта за България.
Средно положение няма! Аз направих своя избор, а какво избираш ти?” Това написа Кирил Петков във фейсбука си и публикува постера, който разлюти днес Борисов.
Much Ado About Nothing.
Моите дулбоки сьболезнования. Безрезервно им вярвам.