НачалоАнализиБСП-Ново начало: нагоре по стълбата, която води надолу - към под 4%!*

БСП-Ново начало: нагоре по стълбата, която води надолу – към под 4%!*

Последвай Bnews.bg в

Тенденцията, развита още във времената на Тройната коалиция – подозренията че елитът на БСП е прекалено „гъвкав“, т.е. недостатъчно морален, в новата коалиционна „слепка“ стават все по-силни.

Знакови лица напуснаха БСП и ОЛ – Велизар Енчев, Татяна Дончева, сега и икономическото острие Румен Гечев.

Като участник с моя екип при интензивната подготовка на предизборната програма на БСП-ОЛ се убедих отново че преди избори – „дайте да дадем“, след избори – 0,00% интерес към експерти и тяхната експертиза.
Така че не само БСП-ОЛ се напуска от знакови лица и организации, но и БСП-ОЛ напуска знакови лица и организации, когато „елитът ѝ“ е във властта.

Пиша това с тревога, понеже на следващите избори целта на БСП-ОЛ (ако още съществува такава мъглявина) може да бъде преодоляване на бариерата от 4,00%, а не постигане над 40,00% от гласовете.

За обикновените социалисти и социалдемократи (партийни членове и безпартийни) е трудно да преглътнат следните факти:

  • коалицията с най-антисоциалистическото СДС;
  • коалицията с ГЕРБ (вписването в „Модела ГЕРБ“);
  • коалицията с ДПС-ОФ („Обръчи от Фирми“);
  • защитата на доказано корумпирани политици;
  • тайно сдружаване с намагнитени политици;
  • отказът от референдум за еврото;
  • откритото или прикритото оттегляне на подкрепата за Румен Радев – Илиана Йотова;
  • „намирисващите“ решения на новото правителство, следващи стария корумпиран модел.

Три неща се набиват на очи и няма как да бъдат елиминирани:

  1. Апаратчиците на БСП-ОЛ, които са вписани във властта, забравиха понятието „социализъм“. А не си спомням някой от тях да е писал поне 5 реда по темата „Що е социализъм и има ли той почва у нас“.
  2. Когато си във властта няма как да си опозиция на властта. А „моделите“ продължават да функционират.
  3. От 100-те точки от Програмата на БСП-ОЛ няма как поне 50% да се изпълнят в този коалиционен формат.

„В името на народа и стабилността“ сегашната коалиционна слепка носи системни щети за БСП-ОЛ, колкото и да се дигат доходите, понеже става дума и за морал, и за ценности и за принципи.

Ако БСП-ОЛ напусне коалиционната слепка, това няма да означава възвръщане на най-ценното за една партия и нейните лидери – ДОВЕРИЕТО.

Обезценяването на доверието в БСП-ОЛ не означава автоматично преливане на гласове към „Непокорна България“ или хипотетичния проект на Румен Радев (ако въобще някога има такъв).

По-скоро се очертава вакуум в най-лявото пространство, който може да роди нова социалистическа партия.
Въпросът вече е поставен.

Професор Боян Дуранкев, фейсбук

Заглавието е на редакцията

Николай Бареков
Николай Бареков
Буден гражданин, журналист без цензура и борец за свобода на словото. Създател на БТВ и ТВ7.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

Прочетете още

Хакан Фидан: С новото правителство на Румен Радев ще направим прекрасни проекти! Въпросът с Боташ ще се реши в най-скоро време!

Пеевски и Борисов за три години схеми във властта занулиха България на картата, а сега за нула време Румен Радев я върна отново. Турски държавник...

Тръмп е разочарован, но се хвали: Изнесохме тайно 100 милиона барела петрол през Ормузкия проток! Слава на Аллах!

Доналд Тръмп проведе среща в Ситуационната зала на Белия дом тази вечер, за да обсъди евентуални допълнителни удари срещу Иран, съобщи журналистът на Axios...

Пеевски напуска страната в края на месеца! 10 кметове на ДПС накуп искат смяната му от шефския пост!

Делян Пеевски напуска България за дълго лятно ваканцуване в края на месеца. Ваканцуването може да продължи и за Коледа при определени обстоятелства от криминогенен...

1 Коментар

  1. Дуранкев очевидно има мозък за разлика от цял камион идиоти, които врачуват, че мунчо щял да прави партиен проект и да има 120 депутати/това го твърди един клинично луд/.“ако въобще някога има такъв проект“.
    Никога няма да има.мунчо е толкова страхлив, жалък и нищожен, че няма да направи партия.Защото няма хора за целта.С изроди като копринков, Слави Василев, Весела Лечева или Страхил Ангелов?Около мунчо няма нито един читав.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Не пропускай

Разочарованият от войната Тръмп обмисля да удари Иран с ядрени бомби!

Доналд Тръмп е започнал да обсъжда възможността за използване...

Пеевски напуска страната в края на месеца! 10 кметове на ДПС накуп искат смяната му от шефския пост!

Делян Пеевски напуска България за дълго лятно ваканцуване в...

Тръмп е разочарован, но се хвали: Изнесохме тайно 100 милиона барела петрол през Ормузкия проток! Слава на Аллах!

Доналд Тръмп проведе среща в Ситуационната зала на Белия...

Как Борисов и Пеевски през цялото време работеха за Румен Радев

Борисов и Пеевски са глупави политици и олигарси, които...

Схемата на Пеевски за оцеляване – лъжи на поразия и снишаване по-ниско от тревата!

Ууууууу! Уууууукрайна! Ууу-ууукрайна! Уууу на Пеевски! Чувате ли виковете на...

Прочетете още

Хакан Фидан: С новото правителство на Румен Радев ще направим прекрасни проекти! Въпросът с Боташ ще се реши в най-скоро време!

Пеевски и Борисов за три години схеми във властта занулиха България на картата, а сега за нула време Румен Радев я върна отново. Турски държавник...

Екстрадицията е в ход! Стоян Мавродиев проговаря: Схемите за кредите на ББР са на Пеевски, аз бях негов заложник!

Изпепеляваща юлска жега от Белград гори в врата на злополучния строител на държавата с голямо Д Делян Пеевски, докато се кани да бяга на...

Разочарованият от войната Тръмп обмисля да удари Иран с ядрени бомби!

Доналд Тръмп е започнал да обсъжда възможността за използване на ядрени оръжия срещу Иран с подчинените си, твърди носителят на наградата „Пулицър“ журналистът Сиймур...