Хекимян срина рейтингите на Новините и публицистиката на БТВ, откакто им стана директор. Той превърна някогашната най-голяма медия в частна работилничка за ишлемета, наричана галено от зрителите, Босфор ТВ или Божков ТВ, която скоро ще е под дъното на кабеларката на Дикофф Евроком. БТВ стана изтривалката на властта. Ето една гореща версия за срамното му изгонване му в събота сутрин.
„По принцип, ако искаш едно нещо да мине между другото го пускаш събота сутрин, ако искаш да се види, пускаш го понеделник или вторник. В този контекст, почти сигурно е, че Хикемян е уволнен.
Според мен той приключи с телевизията още преди две години, когато излъга в национален ефир, че току що е получил интересен мейл от Васил Божков. Имейлът беше получен предната вечер около 22:10, около 22:30 вече знаеха всички западни служби и кръг от поне 500 човека, на следваща сутрин той го представи като току що дошъл, а тай самият го играеше изненадан.
Разбира се, след този случай загуби ефира, стана началник и сега виждаме резултата от даването на телевизията на ишлеме. Бтв новините паднаха като достоверност след сайтовете narod и informiran, net, всяка емисия има няколко фрапиращи неточности, издънките станаха ежедневие. Бербатов, за последните две години е получил повече ефирно време в Бтв, отколкото за цялата си кариера преди това. За да си бори БФС на ишлеме. “Промяната” даваха интервюта като пред съпругите си, за да си управляват държавата, на ишлеме разбира се. Всичко беше раздадено на ишлеме и резултата на Бтв го виждаде всички.
Нормално беше да го уволнят. Дори късно го уволняват, сега или трябва да пренаредят много водещи, или годината пак е обречена. Стандартът на крива, озлобена и предварително мотивиране водеща бе въведен точно от Хикемян, превръщайки Босфор тв и Божков тв и партийна медия на Промяната и ДБ. Тези водещи още са на екран, как телевизията ще обърне курса не знам. Знам, че ако не стане опозиционна, до ктая на годината ще е след Евроком, а СКАТ ще е недостижим професионален еталон.
Късно го уволняват Хекимян, късно.“
Борис Марков