Най-важните новини с точния анализ!

Най-важните новини с точния анализ!

Ексклузивно:

Тулси Габард разсекрети файлове от ерата на Обама, доказващи, че няма руска намеса при първата победа на Тръмп! (Документи)

Директорът на Националното разузнаване Тулси Габард разсекрети пакет от...

Третата метаморфоза на политическия травестит Шиши бе като Кьовеши

Изборът на омбудсман по вкуса на ЕС и ходът...
НачалоНюзКурникКак журналистът Тъкър Карлсън спря сам Третата световна война от Иран?! Урок...

Как журналистът Тъкър Карлсън спря сам Третата световна война от Иран?! Урок за БГ мисирки

Последвай Bnews.bg в

Вярвате ли, че един мъж сам-самичък, въоръжен единствено със своята смелост, честност и слово, може да победи цяла машина, разполагаща с неограничена ресурси, изхарчила трилиони долари, подкупила и държаща на хранилка стотици сенатори и конгресмен, дори и президенти, притежаваща всички големи медии в света, контролираща най-големите разузнавателни агенции?

Звучи невероятно, но е напълно възможно и дори май се случва. Мъжът е Тъкър Карлсон и онзи ден направи едно исторически интервю, което ще се изучава в учебниците. Може би точно това интервю ще предотврати войната на Щатите срещу Иран (а и може да предотврати нещо по-лошо).

Гостуваше му Тед Круз – един от най-влиятелните републиканци, една от „звездите“ на партията и човекът, който от близо 15 години води активна политика за „смяна на режима“ в Иран. Никак неглупав човек – известен с това, че е многократен национален шампион по дебати от студентските си години в Бръшляновата лига. Двамата с Тъкър са в добри отношения, почти приятелски, Круз му е гостувал преди и очакаше „леко и добронамерено интервю“ – нещо като на Костадин Костадинов при Карбовски.

Вместо това Тъкър Карлсон избърса пода с госта си и на практика унищожи бъдещата му политическа кариера. След такъв вербален, интелектуален и морален побой, няма връщане назад, няма „изкупление“. Завинаги оставаш дамгосан и известен като „глупакът“ и „лъжецът“, който беше разкрит и натупан.

Един час и половина „шампионът по дебати“ ядеше вербални шамари от Тъкър – задъхваше се, зачервяваше се, изпотяваше се – още малко щеше да се разплаче. Оказа се, че този човек, който е посветил последните 15 години от кариерата си на това да лобира за война на САЩ срещу Иран, не знае почти нищо за Иран. Дори елементарна фактология – колко е населениеето, какъв е етническият състав. И тук говорим за една от „суперзвездите“ на американския сенат и политика. Представете си какви са другите.

Тъкър го навря в миша дупка, когато го заразпитва за еврейското лоби и за милионите, които Круз лично прибира от него, за да лобира за интересите на Израел и нерядко срещу американските интереси. Доскоро това беше тема-табу, сега Тъкър я разкри в цялата ѝ грознота пред десетки милиони аудитория.

Мисля си, че това интервю уби шанса на Тръмп да започне война и да я оправдае. След него и самият Тръмп знае, че вкара ли САЩ във война, с неговото президенство и историческо наследство е приключено. Никаква пропаганда, пиар и медийни консултанти не могат да поправят и заличат щетите от това интервю.


И нещо, което на мен ми донесе особено голямо лично удовлетворение. Споделял съм нееднократно, че изпитвам силно недоверие, граничещо с презрение към „интелектуалната класа“, която обича да говори абстрактно, да разтяга локуми, да комплицира изказа максимално, за да може да скрие факта, че идеите ѝ са слаби, лъжливи и корумпирани. Вярвам, че това е говоренето на дявола – с усложняване, излишна интелектуалщина, опорни точки, абстракции. Бог и Исус винаги говорят прямо, директно, просто, искрено. Вярвам, че хората, които са на страната на истината и доброто, ВИНАГИ говорят по тоя начин – директно и без никаква интелектуална суета.

И затова побоят, който Тъкър нанесе на Тед Круз, ми достави такова огромно, почти трансцедентно удоволствие. Винаги обществото още от университета се е опитвало да ми набие в главата, че ако си умен, трябва да говориш абстрактно и „интелектуално“. И суетата и желанието да бъде приет, ме е карало да имитирам тоя стил. А интуицията ми е говорила, даже ми е крещяла точно обратното – всичко това е фалш, човекът, който е с правдата и доброто, не говори като интелектуалец, а говори като Исус Христос. И Тъкър нагледно доказа, че интуицията ми е била права през цялото време, а „обществото“ е лъгало – като смаза и избърса пода с „харвардския шампион по дебати“.

И когато истината е на твоя страна и си смел- не ти трябва нищо друго. Не ти трябва диплома от Харвард, не ти трябва да си шампион по дебати, да знаеш сложни думи, да говориш интелектуално – нищо такова не ти е нужно.

анализ на Тихомир Чергов, фейсбук
На снимките Тъкър Карлсън и Тед Круз

Ето и част от култовия диалог, чието видео може да видите в каналите на BNEWS във вайбър и телеграм:

Републиканецът Тед Круз каза на Тъкър Карлсън, че „Израел атакува, а Съединените щати подкрепят“, но има едно предупреждение:

Тъкър: — Между другото, колко хора живеят в района?

Тед: – “Не знам населението.“

— Изобщо не?

„Не, не знам населението.“

— Не знаете населението на страната, която искате да свалите?

„И така, колко?“

— 92 милиона. Как бихте могли да не знаете това?

„Не седя и не запомням таблици за населението.“

— Е, това е някак уместно, защото призовавате за сваляне на правителство.

„Каква е разликата дали е 90 милиона, 80 милиона или 100 милиона?“

— Много. Защото не знаете нищо за страната…

„Не казах, че не знам нищо.“

— Добре, какъв е етническият състав на Иран?

„Предимно персийци, шиити. Добре.“

  • Не е добре, не знаеш нищо за Иран.

„Добре, не съм експерт по Иран като Тъкър Карлсън.“

  • Вие сте сенатор, който призовава за сваляне на правителството на тази страна и не знаете нищо за това!

„Не, не знаете нищо за тази страна. Вие сте този, който каза, че не се опитват да убият Доналд Тръмп.“

  • Ами, аз не казах това в началото.

„Не разбирате защо е било добре да се елиминира генерал Солеймани…“

  • Не вярвате, че искат да убият Доналд Тръмп…

„Аз вярвам, че…“

  • В противен случай щяхте да настоявате да бъдат ударени отдавна.

„Вече го правим. Днес!“

  • Не го ли прави Израел?

„С наша помощ. Когато казвам „ние“, имам предвид, че Израел го прави и ние го подкрепяме.“

  • Добре, но това е сериозна новина! В края на краищата, едва вчера нашето правителство, представлявано от представителя на Съвета за национална сигурност, но от името на Тръмп, категорично отрече, че ние участваме на практика.

„Не ние бомбардираме, а Израел.“

  • Току-що казахте „ние“.

„Ние предоставяме подкрепа!“

  • Вие сте сенатор! Ако кажете, че нашето правителство атакува Иран в момента… Хората могат да го чуят!

Тъкър Карлсън, който е твърд противник на всякакво участие на САЩ в нова война в Близкия изток, заяви, че предположението, че Иран е близо до създаването на ядрена бомба, е „лъжа“, разпространявана от дългогодишни привърженици на смяната на режима в Техеран.

„Всъщност няма никаква достоверна информация, която да предполага, че Иран е близо до създаването на бомба или има планове за това. Никаква“, написа той в „Екс“. „Ако правителството на САЩ знаеше, че Иран е на седмици от притежаването на ядрено оръжие, вече щяхме да сме във война.“

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

2 Коментари

  1. Това, което трябва да се знае за Иран , че заедно с КНДР е съюзник на дявола путлер, което е предостатъчно, за да бъде унищожен.

  2. Всички путински подчовеци ближат задника и на дяволските същества в Иран и правят свирки на гнидата Тъкър, която дори Тръмп нарече луд.След две седмици Америка ще помогне на Израел да унищожи варварския режим в Иран колкото и путинските отрепки да квичат.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Последни

Тръмп като Байдън засили европейците да дават своите ПВО системи Patriot на Украйна!

Администрацията на Тръмп пренарежда приоритетите за доставки на оръжия...

Мечтата на Борисов е да управлява в Сглобка с ДБ (ПП) и със срамната си тайна Пеевски отзад!

Борисов би управлявал до гроб задкулисно с Пеевски, но...

Не пропускай

Тръмп като Байдън засили европейците да дават своите ПВО системи Patriot на Украйна!

Администрацията на Тръмп пренарежда приоритетите за доставки на оръжия...

Мечтата на Борисов е да управлява в Сглобка с ДБ (ПП) и със срамната си тайна Пеевски отзад!

Борисов би управлявал до гроб задкулисно с Пеевски, но...

Желязков е новият Орешарски, а Карадайъ беше прав: Цяла България стана ДПС (Ново начало) в очите на Европа

Пророчески думи на Мустафа Карадайъ преди години и преди...

Тулси Габард разсекрети файлове от ерата на Обама, доказващи, че няма руска намеса при първата победа на Тръмп! (Документи)

Директорът на Националното разузнаване Тулси Габард разсекрети пакет от...

Третата метаморфоза на политическия травестит Шиши бе като Кьовеши

Изборът на омбудсман по вкуса на ЕС и ходът...

Прочетете още

Според NYT връзката на Тръмп с Епщайн била като между приятели и почитатели на загорелите жени, но в рамките на допустимото

„Ню Йорк Таймс“ последва WSJ в разследването на приятелството между Тръмп и Епщайн. „Ню Йорк Таймс“ публикува собствена статия, посветена на дългогодишното приятелство между Доналд...

Тръмп като Байдън засили европейците да дават своите ПВО системи Patriot на Украйна!

Администрацията на Тръмп пренарежда приоритетите за доставки на оръжия на САЩ, насърчавайки съюзниците да изпращат „Пейтриътс“ в Украйна – The Wall Street Journal. Администрацията на...

Мечтата на Борисов е да управлява в Сглобка с ДБ (ПП) и със срамната си тайна Пеевски отзад!

Борисов би управлявал до гроб задкулисно с Пеевски, но никога не и явно. Това му е последната битка на живот и смърт. За него най-добрият...
Verified by MonsterInsights