Формулата наистина изглежда проста. Как ПП и ДП могат да излязат от вълчия капан – с глад и сваляне на излишните килограми в опозиция. Ето какъв съвет им дава тяхното либерално гуру, който напоследък ПП и ДБ само слушат, но спряха да чуват:
Карикатурата на Чавдар Николов с Шиши стъпил върху тиква е прекрасно изразно средство в предизборна борба и както виждате предизвиква нервни реакции. Не вярвам да намали значително резултата на ГЕРБ – там са мотивирани от лични сметки избиратели. Но може да активира повече хора да гласуват. И все пак основният въпрос на който се дават различни отговори е въпросът за съвместното управление с ГЕРБ. Няколко пъти отбелязвам, че трябва изявление и ангажимент от лидерите. Защото признаването на грешка, че са работили съвместно с Магнитски до сега, не е особена утеха и упование, че няма да го правят в бъдеще.
Искам да чуя в прав текст – няма да правим никаква коалиция или производни от нея, с хора, които са санкционирани като корумпирани и/или са фасада на санкционирани и символи на мафия и задкулисие. Просто е.
И да, означава, че на практика казваш, че ще си опозиция и ще оставиш ГЕРБ и ДПС да си направят правителство с целия произтичаш от това риск България да се превърне в автокрация и събитията в Грузия да дойдат и тук. Но това е единственият път да поставиш народа си пред избор и да го извадиш от съня на фалшивата демокрация.
Илиян Василев, фейсбук
Украйна вече тотално отсъства от предизборната кампания, която започна миналата седмица у нас. Никой от доскорошните първи родни „славоукраинци“ не говори за киевския шут Зеленски и как трябва да му се помага колкото е необходимо и до когато това е нужно. Сигурно започнаха да осъзнават, че дните на касиера на семейство Байдън начело на Незалежната са преброени. Проукраинските лозунги, които до скоро насищаха публичното пространство, сега са изчистени от предизборната пропаганда дори и на най-верните украинстващи верноподанници на Посолството като Борисов и ГЕРБ. А жалките променкаджии и псевдодемократи от т.нар. „добри сили“ тотално се маргинализираха и по един естествен начин почти изчезнаха от публичното пространство. Скриха се, за да не дразнят!