Падението на Демократите няма дъно, след като демонстрираха, че използват властта си само за лични цели. За да скрие корупцията си с участието на сина си, Джо Байдън подпали Украйна и войната в Европа, а на финала изпокзва властта си, за да спаси пропадналия си син от затвора!
През юни тази година в речта си на срещата на върха на Г-7 в Италия президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че няма да използва правомощията си, за да намали присъдата на сина си, ден след като Белият дом отказа да коментира тази възможност.
Днес малко повече от шест месеца по-късно Байдън помилва сина си Хънтър, който бе осъден тази година за даване на невярна информация при проверка на миналото му при закупуване на оръжие, както и за незаконно притежание на огнестрелно оръжие.
„Днес подписах помилването на сина ми Хънтър. От деня, в който поех поста, казах, че няма да се намесвам във вземането на решения на Министерството на правосъдието и удържах на думата си, въпреки че гледах как синът ми е селективно и несправедливо обвинен“, каза Байдън в изявление, разпространено от Белия дом.
BBC припомня, че на 11 юни съдебно жури в щата Делауеър призна Хънтър Байдън за виновен в това, че е излъгал за употребата на наркотици при закупуването на револвер през 2018 г.
Тогава президентът Байдън обяви, че „ще се придържам към решението на съдебните заседатели. Ще го направя. И няма да го помилвам“.
В отговор на въпрос тогава Байдън също така заяви, че няма да използва президентските си правомощия, за да смекчи – или намали – присъдата на сина си.
Преди произнасянето на присъдата Байдън заяви, че няма да помилва сина си в случай на осъдителна присъда.
54-годишният Байдън беше изправен пред съда в Лос Анджелис по обвинения за избягване на плащане на 1,4 милиона долара данъци. Той се призна за виновен по всичките девет обвинения, пред които е изправен.
Съдия Марк Скарси информира Байдън, че го очакват до 17 години затвор и до 450 000 долара санкции. Той насрочи присъдата за 16 декември.
Президентите на САЩ имат правомощието да опрощават присъди на обвиняеми, осъдени за федерални престъпления. Те могат също така да помилват изцяло, като отменят изцяло присъдите. Те не разполагат с правомощието да заменят или помилват присъди на щатско ниво.
„Изключително се гордея със сина си Хънтър“, заяви през юни президентът Байдън. „Той преодоля зависимостта си. Той е един от най-умните и достойни мъже, които познавам. И аз съм удовлетворен, че няма да предприема нищо“.
Ходът на Байдън да помилва – решение, което преди това твърдеше, че няма да вземе – прикова вниманието на цялата страна. В публикация на Truth Social в неделя вечерта Тръмп предположи, че Байдън е трябвало да помилва протестиращите на 6 януари.
„Помилването, дадено от Джо на Хънтър, включва ли заложниците J-6, които сега са затворени от години?“ Тръмп написа. „Такава злоупотреба и съдебна грешка!“
Преходният екип на Тръмп също реагира на помилването на Хънтър Байдън.
„Неуспешният лов на вещици срещу президента Тръмп доказа, че контролираното от демократите Министерство на правосъдието и други радикални прокурори са виновни за поставянето на капани в съдебната система“, каза новият шеф на комуникациите на Тръмп в Белия дом Стивън Ченг в изявление за Fox News.
„Тази система на правосъдие трябва да бъде ремонтирана и справедливият процес трябва да бъде възстановен за всички американци, което е точно това, което президентът Тръмп ще направи, когато се завърне в Белия дом с огромен мандат от американския народ.“