Преди време Сашо Роман се изцепи по повод творчеството на Глория: „15 албума и нито един хит”.
За съжаление, с новата си песен Гло още веднъж потвърждава думите на Сашо.
В „Остани тази нощ” липсва оригиналност, както в музиката, така и в текста. С визията си в клипа Глория е поредната фолкаджийка, която се прави на Лейди ГаГа, но види се, доста неуспешно.
В първите години на своята кариера Галина Пенева изглеждаше ужасно, но изпя няколко прилични песни. След това подобри визията си с пластични операции, които я направиха неузнаваема, сигурно и за родната й майка, но пък песните й ставаха все по-скучни и еднообразни. Както и последната „Остани тази нощ”.
Музиката е написана от творчески зациклилите Deep Zone Project. Текстът е като от ученически лексикон и е дело на някоя си Мариета Ангелова. За режисурата на клипа Глория се е доверила на Люси, но явно е сгрешила.