Инициативен комитет, включващ 26 браншови организации от сектора „Земеделие“, не подкрепя постигнатите договорености по време на поредицата от срещи между представители на правителството и няколко земеделски организации, затова на 13 февруари (вторник) продължават протестите, пише в съобщение, изпратено от Инициативния комитет до медиите.
Исканията на организациите са за адекватна политика в сектора, която да защитава интереса на всички браншове и за незабавна оставка на министъра на земеделието и храните Кирил Вътев заради несправянето, според тях, с проблемите на земеделието в България и целенасоченото разделение и противопоставяне на неправителствените организации
Според Инициативния комитет нито една от неговите организации не е била допусната на масата на преговорите срещите в Министерския съвет (МС).
„Не сме съгласни шепа браншовици да представят, да поемат ангажименти и да подписват споразумение от името и за сметка на целия сектор. Сблъскахме се с пропагандиране и вменяване в обществото, че исканията ни са политически… Бяха регистрирани опити за всяване на страх от органите на реда към българските фермери на различни места в страната“, пишат от Инициативния комитет в съобщението.
Представители на Инициативния комитет ще дадат пресконференция на 12 февруари в Националния пресклуб на БТА в София. На нея ще бъде представена декларация с подробните искания на Инициативния комитет, както и на тези организации, които се присъединяват към несъгласните с водената политика в сектор „Земеделие“.
Инициативният комитет продължава протестите по места от понеделник и готви протест на13 февруари пред сградата на Министерския съвет.
целта на англо-американците е прозрачна: да бъде ударена икономиката на Германия и на Европа като цяло, за да бъде намалена конкурентноспособността на ЕС, това прекрасно го разбират европейските политици, но нищо не могат да направят – те са тяхна окупирана територия…