Приключи последната приемателна комисия за въвеждане в експлоатация на последния етап от офис сградата на Walltopia в "София Тех парк", научи gradat.bg.За довършване остават само някои дребни детайли по интериора, обясни арх. Васил Шарланов, ръководител отдел Дизайн и Архитектура в Walltopia AD.
На 20 април ще се състои официалното откриване на катерачната стена, която е един от основните акценти в интериора на атрактивната сграда.
В изграждането на обекта са инвестирани общо 18 млн. лева. Главен изпълнител е "Уолтопия" АД, а грубият строеж е възложен на "Главболгарстрой" АД.
Сградата се простира на 15 196 м2 РЗП и включва подземен паркинг етаж, партерен етаж с публични функции и горни етажи с офис площи.
Основна част от партера помества катерачния център, който с интересните си форми и цветове е доминиращ фактор в интериора. Тук има още ресторант, кафене и банков клон.
На следващите два етажа са офисите на двете най-големи немски IT компании: Software AG и SAP. На трето и четвърто ниво над партера се намират основните офис площи на Walltopia. В момента в сградата работят над 700 души.