По случай светлата за комунистите дата 9-ти септември червената фамилия на ДС и БКП кандидата на Промяната Васил Терзиев получи празнична честитка върху стария си дом на пъпа на столицата. Кооперацията на улица Гурко е специално построена за „добрите сили“ на комунистическата държава – висшите червени генерали от ДС и МВР, туптящото сърце на Партията и нейният железен юмрук. Надали друг „десен“ кандидат някога се е радвал на подобно отношение и на подобни честитки от двсните избиратели. Фамилията Терзиеви идват от видинските села след 9-ти септември и този импозантен дом в центъра е построен от МВР специално за тях и за висшия генералитет на „другарите“.

„А пък тази вечер по случай 9-ти някой е осветил дома на ДС родата на Васил Терзиев. В жилищна сграда „Светлина“ на улица Гурко, построена през 50-те от МВР за настаняване на висши служители на службите за сигурност.
Смятай колко се е обърнало всичко наопаки – през 2023-та това е акция срещу кандидата на ДЕСНИТЕ…“, написа Кристиян Шкварек.
„В изумителен опит за политическо самоубийство Васил Терзиев не просто си признава, че отлично е знаел какво са работили родителите му и откъде идват парите, но и че всъщност убедено мисли, че ДС са били всъщност добрите. Ето как Добрите сили всъщност си се оказаха добрите стари познайници от Държавна сигурност.
Кандидатът на ДС за кмет на София в интервю за „Дойче веле“:
„Това, което се видя всъщност, е колко много има какво да говорим по тази тема, за да имат хората по-добро разбиране какви са тези служби, кой какво е правил, че не всички са били еднакви, не всяка структура е била мракобесна.
И, че много от хората, които са работели в тези структури, като моите родители, всъщност всяка една държава от Бангладеш и Бурунди до най-развитите имат такива структури и те се грижат за интересите на държавата по различен начин.“
Честит празник, Добри сили!“
Виктор Димчев