Пеевски бута властта към бездната и не само президентът предвижда предстоящата катастрофа, но поне той прави опит да я предотврати.
Президентът Румен Радев даде последен шанс на мнозинството да се осъзнае, че се спуска по спиралата надолу, която води до пълното пропадане на Делян Пеевски през 2013 – годината на големите протести и политически фалити.
Държавният глава припомни на народа бурните събития през недалечната 2013, когато правомощието по назначаване и освобождаване на председателя на ДАНС беше за първи път възложено на Народното събрание. В деня на обнародване на тогавашните поправки в закона, на 14 юни преди 12 години, Народното събрание избра Делян Пеевски за председател на ДАНС и това предизвика мощни обществени протести. Над 1 милион българи излязоха по площадите и показаха, че Корпулентният политик е най-мразеният в държавата.
Няколко дни по-късно Народното събрание отмени това свое решение, а в началото на 2015 г. възстанови правомощието на президента да назначава или освобождава председателя на ДАНС по предложение на правителството. Законът за изменение на Закона за ДАНС от 2 октомври т.г. не предлага каквито е да било гаранции, че парламентът няма да действа и в бъдеще по аналогичен начин, подчертава държавният глава.
Президентът оспорва мотивите на вносителите на законопроекта, че изборът на председател на ДАНС от Народното събрание „ще бъде гаранция за стабилност и предвидимост, както и за обществено доверие“. Напротив, опитът от последните години сочи, че при кадровите си решения Народното събрание или бездейства с години, или действа в нарушение на Конституцията, отбелязва Радев.
Именно заради поведението на Народното събрание принципът на мандатност на редица висши държавни длъжности, който е основен стълб на демократичното управление, понастоящем у нас е тежко компрометиран. С поверяване на решенията за избиране и за освобождаване на председателя на ДАНС на Народното събрание съществува реален риск всяка промяна в политическата конюнктура да води до смяна на председателя на ДАНС в нарушение на принципа за мандатност, пише президентът.
В мотивите се подчертава, че по действащия правен режим споделената компетентност между държавния глава и правителството представлява гаранция за обективна оценка на опита и качествата на кандидатите. По този начин процесът по назначаване или освобождаване на председателя на ДАНС не зависи от промените в политическата конюнктура.
Законът за изменение на Закона за ДАНС неоснователно компрометира тези гаранции и ще доведе до реполитизиране на процеса.
Държавният глава припомня събитията отпреди 12 години, когато правомощието по назначаване и освобождаване на председателя на ДАНС беше за първи път възложено на Народното събрание. В деня на обнародване на тогавашните поправки в закона, на 14 юни 2013 г., Народното събрание избра Делян Пеевски за председател на ДАНС и това предизвика бурни обществени протести.
Няколко дни по-късно Народното събрание отмени това свое решение, а в началото на 2015 г. възстанови правомощието на президента да назначава или освобождава председателя на ДАНС по предложение на правителството. Законът за изменение на Закона за ДАНС от 2 октомври т.г. не предлага каквито е да било гаранции, че парламентът няма да действа и в бъдеще по аналогичен начин.
Освен това президентът оспорва мотивите на вносителите на законопроекта, че изборът на председател на ДАНС от Народното събрание „ще бъде гаранция за стабилност и предвидимост, както и за обществено доверие“.
Напротив, опитът от последните години сочи, че при кадровите си решения Народното събрание или бездейства с години, или действа в нарушение на Конституцията. Именно заради поведението на Народното събрание принципът на мандатност на редица висши държавни длъжности, който е основен стълб на демократичното управление, понастоящем у нас е тежко компрометиран.
С поверяване на решенията за избиране и за освобождаване на председателя на ДАНС на Народното събрание съществува реален риск всяка промяна в политическата конюнктура да води до смяна на председателя на ДАНС в нарушение на принципа за мандатност.


☞❤️☘️☀️Днec 14.10.2025 зa нac xpиcтияните-нeмилициoнepи e Пokpoв нa Пpecвeтa Бoгopoдицa☀️☘️❤️:➤ da.gd/Ex2i
🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶
☞⛏️⚡♦️☢️✡️❌.¸¸¸.††††††¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸.BCИЧKИ Б0KЛYЦИ K0ИT0 ca KPAДИЛИ BEЩИ OT AПAPTAМEHTA MИ и oт ГAPAЖA МИ ДA YMPЪT B ЛAЙHA, и B AДCKИ MЪKИ… ¸¸¸.††††††…ПP0KЛEТИ ДA CA¸¸¸.¤*¨¨*¤…¸¸¸…✞Амин✞ …¸¸¸…¤*¨*¤…¸¸¸ ☢️♦️⚡⛏️¸¸¸.††††††…ПP0KЛEТИ ДA CA¸¸¸.¤*¨¨*¤…¸¸¸…✞Амин✞… ¸¸¸…¤*¨*¤…¸¸¸. ☢️♦️⚡⛏️ ¸¸¸.††††††… ПP0KЛEТИ ДA CA¸¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸¸…¸¸¸…✞Амин✞…¸¸¸…¤*¨*¤…¸¸¸.☢️♦️⚡⛏️¸¸¸…††††††… ¸¸¸.¤*¨¨*¤… ¸¸¸…❌✡️☢️♦️⚡⛏️
🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷
☞❤️☘️☀️✅Иcтинckият Пeтpoвдeн бeшe нa 12-ти Юли 2025, тoгaвa пoчeтoxмe +++ Cвeтитe пъpвoвъpxoвни, cлaвни и пpexвaлни aпocтoли Пeтъp и Пaвeл✅☀️☘️❤️:➤ e.vg/ezktHgDyz
🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶🔶
☞⚡♦️☘️☣️☑️✅✡️Б0ЖИET0 BЪ3ME3ДИE CП0X0ЖДA BCEKИ❗❗❗✡️✅☑️☣️☘️♦️⚡
Има един вид мъже:
Този вид има чест, достойнство, отговорност-когато вдигне юмрук, следва юмрука!
Има и плагиати-те са без чест, достойнство, когато вдигнат юмрук-го прибират скопено в джобчето.
Съжалявам, но не ме убедихте в “мъжеството” на… рр
Тая мръсна твар, която с тоя вдигнат юмрук запрати държавата в бездната, ще си плати рано или късно.
Ха, изродът мунчо наложил вето.Ами че със 130 гласа то ще бъде преодоляно и той пак ще бъде онодян.