Татко Петко на Киро Петков се оказа имотен факир като Лорер.
Купил си общинска земя за 4 бона и я продал след пловин година на 163 пъти по-висока цена. Разкритието за пладнешката далавера преди 18 години направиха от Бърд.
Който си го може… Дивим се на Даниел Лорер, че продал пет пъти по-скъпо имота си на Чаталджа само една година след като го е придобил. Но това е нищо в сравнение с постижението на Татко Петко, който през 2007 г. е купил от Община Плевен имот за 4 040 лв. и шест месеца по-късно го е продал на частна фирма за 660 758 лв. Или 163 пъти по-скъпо!
Кмет на Плевен по това време е Найден Зеленогорски. Впрочем, Лорер и Петков са ортаци не само в партийните, но и в имотните дела. През далечната 2004 г. двамата си купуват 3,5 декара ливада в землището на софийското с. Бистрица за 10 000 лв. Сега ще изкарат добри пари от нея. Заслужено, защото са инвестирали когато е трябвало, иронизира Бърд имотните фараони от Продължаваме Промяната.