Никой американец не е застрахован, че няма да стане жертва на политическо преследване, заяви експрезидентът след решението на съда, че е виновен за извършено криминално престъпление.
Осъждането на Тръмп ще удари с бумерангов ефект неговите врагове от Дълбоката държава на либералите.
„Щом могат да го направят с мен, могат да го направят с всекиго“, каза Тръмп в 33-минутна реч. Аплодиран от присъстващите си привърженици, милиардерът, който ще бъде кандидатът на републиканците на тазгодишните президентски избори, реши да не отговоря на журналистически въпроси.

Доналд Тръмп обяви, че ще обжалва вчерашното решение на съда, превърнало го в първия президент в американската история, признат за виновен в извършване на криминално деяние. Но за да го направи, той ще трябва да изчака до 11 юли, когато ще бъде произнесена присъдата срещу него, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
В остро изказване от фоайето на притежавания от него небостъргач „Тръмп Тауър“ в Манхатън, където през 2015 г. той обяви кандидатурата си за президент, Тръмп повтори тезата си, че процесът срещу него е по скалъпени обвинения с цел да се осуети връщането му в Белия дом, и предупреди, че вчерашното съдебно решение показва, че никой американец не е застрахован, че няма да стане жертва на политическо преследване.