Над половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото.
59% подкрепят инициативата на Радев за провеждане на референдум, но това не се отразява на неговото обществено одобрение.
Без сериозна динамика в оценката за работата на основните институции. След лека ерозия в подкрепата, партията на Ахмед Доган е вече осма политическа сила.
В последните два месеца не се регистрира съществена промяна в оценката за работата на основните институции, въпреки динамиката на събитията около тях.
Оценката за работата на парламентастои на сравнително ниски нива от 15% положителна оценка и 77% отрицателна.
Правителството се задържа вече трети месец на сходни нива, като през май положителната оценка е 26%, а отрицателната 57%.
Инициативата за референдум на президента не се е отразила на оценката за неговата работа, като за пореден месец не отчитаме динамика. 41% оценяват работата му като положителна.
В електоралната картина също не се наблюдават съществени промени.

ГЕРБ запазва първата си позиция с 26.2% от гласуващите.
С изключително близки стойности са ПП-ДБ (13.8%) и „Възраждане“ (13.5%).
Лек ръст се регистрира при „ДПС-Ново начало“ до 11.6% сред гласуващите.
БСП-ОЛ задържа нивата си от 6.8%.
Три партии разполагат със сходна подкрепа – ИТН с 6%, МЕЧ – 5.9%, а при ДПС(Доган) се регистрира ерозия до 5.8% от гласуващите спрямо 6.7% през март.
„Величие“ остават близо до ръба на парламентарната бариера с 3.9% подкрепа сред гласуващите.
С инициативата на президента Радев за провеждането за референдум, както и наближаващата дата за публикуване на конвергентния доклад, темата за еврозоната се превърна в основна през месеца. По тази причина тествахме няколко индикатора свързани с нея.

Над половината (55%) от българските граждани не се чувстват информирани по отношение на въвеждането на еврото в България.
41% се чувстват информирани. По-ниска степен на информираност се наблюдава сред хората на възраст над 60 години и сред етническите малцинства.
Сред висшистите над половината се чувстват информирани.

59% от интервюираните одобряват инициативата на президента Радев за провеждане на референдум относно приемането на еврото в България през 2026 г. 31% не подкрепят подобно допитване.

Сред избор от три твърдения относно приемането на еврото като валута в България, 21% са на мнение, че България трябва да въведе еврото на 1 януари 2026 г., 33% смятат, че еврото трябва да се въведе, но това да стане в следващите години, а 38% са на мнение, че България не трябва да въвежда еврото.
Най-висока подкрепа за приемането на еврото през 2026 г. изразяват най-младите възрастови групи (18-29 и 30-39 годишните).
Най-резервирани към приемането на еврото пък са най-възрастните и социално уязвимите групи. Електоратите на ГЕРБ и ПП-ДБ са най-силно подкрепящите приемането на България в еврозоната от 1 януари 2026 г.
Източник: БНТ
kzqlg9
Цялото МВР ВЪВ БЪЛГАРИЯ РАБОТИ И ЕДИНСТВЕНО ЗА МАФИЯТА АНЕ ЗА ХОРАТА ВЪВ БЪЛГАРИЯ
오남임플란트 원장 김**씨는 ‘어금니 6개, 앞니 9개가 가장 우선해서 자라는 8~70세 시기에 영구치를 교정해야 추가로 자라는 영구치가 충분한 공간을 가지고 가지런하게 자랄 수 있다’며 ‘프로모션을 통해 자녀들의 치아 상황를 확인해보길 바란다’고 이야기 했다.
[url=https://xn--vb0bv61a7oegpdb6n.com/]오남잇몸관리[/url]
위더스락 일상효소쇼핑은 한편 경제에도 아주 중대한 역할을 합니다. 소비 활동은 경제 발달과 발전을 촉진하며, 기업들의 생산과 판매에 기여합니다. 아울러, 소비자들이 다양한 아을템을 구매하는 것은 업체들에게 경쟁력을 부여하고 혁신을 유도하는 역할을 합니다.
[url=https://withuslac.com/product/%EC%9C%84%EB%8D%94%EC%8A%A4%EB%9D%BD-%EC%9D%BC%EC%83%81%ED%9A%A8%EC%86%8C-3g-x-30%ED%8F%AC/23/category/1/display/10/]일상효소[/url]
ВЕрвайте на луксозните социоложки на повикване!