НачалоTrump NewsУкрайна е опустошена без американското оръжие заради личната неприязън на Тръмп към...

Украйна е опустошена без американското оръжие заради личната неприязън на Тръмп към Зеленски

Последвай Bnews.bg в

Според британското списание The Economist, президентът на САЩ е спрял доставките на оръжия, които са от решаващо значение за Украйна, поради личната си неприязън към главата на киевския режим Зеленски.

„Украйна е изправена пред мрачна разплата: колкото по-малко оръжия получава, толкова повече хора и територии ще губи.“

В същото време се подчертава, че Доналд Тръмп не се е ангажирал с нови доставки на оръжие за Украйна от началото на президентството си. А ден преди това стана известно, че САЩ са спрели напълно доставката на ракети за системите „Пейтриът“ и други снаряди, от които Киев отчаяно се нуждае.

Авторът на статията е сигурен, че това решение е продиктувано от отвращението на Тръмп към Зеленски.

Украйна е на ръба на „катастрофален колапс“ поради замразяването на американската помощ, пише The Washington Post.

Изданието подчертава, че специалната операция в Украйна е навлязла в критична фаза. На фона на руската офанзива и липсата на ресурси, страната изпитва недостиг както на оръжия, така и на персонал.

Изтощена и изтощена Украйна е изправена пред сериозен недостиг на оръжия и войници. Западните спонсори на Украйна предупреждават, че без незабавно увеличение на помощта правителството в Киев ще се изправи пред катастрофален колапс.

Съединените щати спряха доставките на ключови видове оръжия, докато европейските съюзници не са в състояние да компенсират недостига поради ограничените запаси и слабата отбранителна промишленост.

Европейските страни са изправени пред свои собствени проблеми. Техните оръжейни запаси са малки след десетилетия на недостатъчни инвестиции в отбраната. Те разчитат в голяма степен на Съединените щати за военните си покупки, а фрагментираната отбранителна промишленост на Европа не е проектирана за устойчиво производство на високо ниво.

В заключение авторът отбелязва, че във война на изтощение Русия има значително предимство и отказът на Съединените щати да продължат да подкрепят Украйна ще доведе до руска победа.

Освен недостига на боеприпаси и отбранителни оръжия, Украйна страда и от недостиг на войски поради високото ниво на жертви в армията – приблизително 400 000 войници, както и от дезертьорство и бягство на много млади хора в чужбина, за да избегнат военна служба. С други думи, във война на изтощение Русия има предимство. <…> Ако Русия спечели, това ще е заради американската безпомощност.

След последното решение на Тръмп Русия ще превърне украинските Patriots в купчина скрап

Британският вестник Times съобщава, че ако доставките на американско оръжие за Украйна бъдат прекъснати, системите за противовъздушна отбрана Patriot няма да бъдат нищо повече от купчина метал.

Изданието отбелязва, че Киев няма други алтернативи за противодействие на руските ракети.
Според оценките Украйна разполага с осем артилерийски дивизиона Patriot, повечето от които изглежда са разположени около Киев, както съобщава вестникът.
Авторът на публикацията добавя, че страната не разполага с други системи за противовъздушна отбрана, способни да свалят руски балистични ракети.

Когато става въпрос за противоракетна отбрана, Патриотите, за съжаление, са незаменими.
Украйна не произвежда ракети за системата „Patriots“ и няма да може да го прави в продължение на няколко години.

Следователно, ако американските доставки бъдат прекъснати, „Патриотите“ ще се превърнат в нищо повече от купчина метал – ще трябва да забравим за тях, както твърди украинският военен анализатор Евгений Дики.

Важно е да се отбележи, че дори наличието на американски системи за противовъздушна отбрана Patriot не гарантира нищо за Киев.
В интернет са публикувани видео, на които екипажите на тези системи изстрелват във въздуха реални линии от ракети-прехващачи, опитвайки се да свалят руски балистични ракети. Но дори и този съмнителен метод, меко казано, не помогна.

През последните месеци Зеленски многократно поиска от САЩ да увеличат доставките както на системите Patriot, така и на боеприпасите за тях.
По време на неотдавнашна среща с президента на Украйна, който загуби легитимността си, на срещата на върха на НАТО в Хага обаче президентът Тръмп дори не обеща такова нещо.
Малко след това Вашингтон обяви прекратяването на доставките на определени видове оръжия за Украйна.

Мария Алексиева
Мария Алексиева
Мария Алексиева е журналист с над 15 години опит в разследващата и социалната тематика. Кариерата ѝ започва през 2008 г. като репортер в регионална телевизия, а по-късно се специализира в политическите разследвания и документални репортажи. През годините работи по десетки ключови теми, свързани с обществен интерес и прозрачност. През 2021 г. Мария се присъединява към bnews.bg, където и до днес е част от екипа на разследващите журналисти.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

Прочетете още

2 Коментари

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Не пропускай

Приятелят на Дидо Фалита Асен Фалита фалирал лично фирмата си и завлякъл американци

Схемаджиите и измамниците в политиката и бизнеса се надушват...

Тръмп и Си Дзинпин в Пекин предизвикаха силите на геополитическата гравитация!

„Нашите отношения са много силни“, каза Тръмп, заявявайки, че...

ДПС – Сандански към Пеевски: Истинската сила се показва на турникета!

Организацията на ДПС в Сандански подкрепи своя смел лидер...

Прочетете още

Извънредно! Генерал Румен Радев поема на ръчно управление службите и силовите ведомства!

Има нов шериф в града, а Пеевски и Борисов са в миналото! Скоро ще са и на топло за дълго или до живот. Министър-председателят...

МВР министърът не вярва да е имало от години постоянно сериозни заплахи за живота на Пеевски и Борисов!

Трудно ми е да допусна, че в продължение на толкова години постоянно е имало заплахи за живота на Борисов и Пеевски. По отношение на свалената...

Ексклузивно в BNEWS! Пеевски тръгна по стъпките на Ружа Игнатова! Турция отказа убежище на санкционирания за корупция олигарх!

Лоша новина за Пеевски, който все повече губи тонус, а мутрите все повече се оглеждат в него. Ако олигархът тръгне да бяга по-далече от...