Васил Терзиев е прескочил МВР и без да го уведомява е разрешил протеста на агитките срещу БФС. Това смайващо ракритие пред депутатите направи вътрешният министър Калин Стоянов, който тотално разобличи столичния кмет. МВР е нямало време да се подготви, а до последно полицаите и тяхното ръководство са били с нагласата за нерегламентиран протест.
„Разграничаваме се от насилието към полицаите и гражданите. Не допуснахме човешки жертви и по-тежки последици за София. Беше разрешен мирен протест. Наблюдавахме организацията в различни групи за протеста срещу БФС. Комуникирахме с кмета на София. В деня преди протеста изпратихме поредно писмо до Васил Терзиев и го уведомихме, че предстои нерегламентиран протест. Шествието не беше съгласувано с него. На следващия ден разбрахме, че протестът е съгласуван с него. Въпреки, че практиката е да бъде съгласуван с нас. Това не беше направено“, това каза вътрешният министър Калин Стоянов във вътрешната комисия в парламента, където се провежда извънредно заседание заради полицейското насилие на протеста срещу БФС.
„До последно имахме нагласата за нерегламентиран протест. Трябваше в рамките на деня да направим организация. За първи път исторически враждуващи агитки се събират на едно място и заедно да изразят „любовта“ си към БФС. Затова изкарахме 1500 полицаи. Иначе можеше последствията да са много по-големи“, каза министърът на ДПС и ГЕРБ, както вече го нарича Кирчо Петков, пред депутатите.
Докато се провежда изслушването отвън пред Парламента протестират полицаи в защита на колегите си.
