Съдията по делото спи в едно легло с прокурор от окръжната прокуратура в Ямбол, който гледа в момента още две дела срещу общината,
По думите му адвокатите са го посъветвали да подаде сигнал за това до Етичната комисия на Висшия съдебен съвет,
защото поисканият отвод от защитата преди делото заради конфликта на интереси на съдийката не е бил уважен.
Георги Славов обобщи, че акциите срещу него, организирани от изключени от ГЕРБ активисти и общинари, както и от хора от БСП, били предизвикани от факта,
че той с екипа си за 3 години управление е настъпил много лични, политически и икономически интереси. Затова опонентите му си поставили за цел да го свалят от кметското място и да сложат свой послушник.
„Прокуратурата и съдът са маша в ръцете на хората срещу мен.
Работещите кметове сме най-уязвими, но най-засегната е общината, каза той, като визира и случилото се с колегата му от Сливен Йордан Лечков.
„ГЕРБ дойде с идеята да смени статуквото и така да се слага край на шуробаджанащината, а така се засягат интересите”,
коментира кметът. Той обжалва присъдата в Бургаския апелативен съд на 3 ноември и бе категоричен, че какъвто и да е изходът, всяка от двете страни по делото ще обжалва пак. Той не се оттегли от поста заради получената присъда от ямболския съд, нито ОбС поиска това.
Същевременно единият от неговите опоненти, вече независимият общински съветник Николай Ганев предрече, че градоначалникът скоро щял да бъде отзован от поста заради присъдата.
Към момента ОбС не е поискал от него да направи това. На опонентите му в Общинския съвет им трябвали още два-три гласа, предрече бившият боксьор, който има зад гърба си десет присъди.
Той заяви, че те били за хулигански прояви и вече си е платил „за гяволъка“, а сега трябвало да си плати и кметът.
И Славов, и Ганев обобщиха, че хората в общинската администрация работят под стрес и се страхуват да говорят. Георги Славов изтъкна като причина за това атаката срещу него и присъдата му, а Ганев съзря виновника за това в негово лице.
Очаквайте виедоинтервютата тук.