Българските фактчекъри по баджаци, всъщност, обслужват, не Сорос, а Светата Троица на “светите братя” на Борисов, Пеевски и Прокопиев!
Тези дни моят колега Мартин Карбовски посочи фактчекърката Ралица, а в социалните мрежи се надигна истинска вълна от негодувание. Не срещу него. Срещу такива като нея. Честно казано дори аз не подозирах колко много хора са наясно, че фактчекърството е лъжа, цензура, несвобода.
Ще наричаме Ралица условна „Ралица“, защото от дългия ми опит съм убеден, че не конкретното лице е виновно. Преди години аз нарекох една нейна колежа на име Жени „Баджака“. Нищо против конкретната госпожа. Просто тя олицетворяваше цяла една порода по-“разголени” духовно журналисти. Бойко Борисов стигна дори по-далеч с обръщението към тях “мисирки“, но на него бързо му простиха. Все пак той държи ножа и хляба.
Обаче, замислете се. На кого всъщност вършат работа „Ралиците“ и „Баджаците“. Ами баш на тия, които държат големите медии. На Борисов, Пеевски, Прокопиев. На това звездно трио буфосинхронисти на чичко Сорос, което вече 20 години се саморазправя с клетата ни държава. „Ралиците“ и „Баджаците“ ни посочват като неприлични, а големите телевизии под диктовката на техните реални собственици услужливо затварят вратите си за нас. Какво по-удобно от това. „Не те искат, пич. “Ралиците“ и „Баджаците“ казаха, че не ставаш“, е отговорът на телевизионните шефчета след регулярните им планьорки в Банкя, Берлин или на Буджака.
Клети, „Ралици“, вие всъщност слугувате на Борисов, Пеевски и Прокопиев. Чичко Сорос дори не е чувал за вас.
Стоп кадър с моята факчекърка, която искаше да ми “чекне” английския в студиото, което аз бях създал и преврърнал в еталон на качествена журналистика, докато тя е правела нещо на френски под масата на шефа👇👀
Николай Бареков Буден Журналист за последно в студиото на БТВ