Мантинелите убийци – последна поръчка от сламения кабинет Желязков
Втори камион разсече като стар вестник магистрални мантинели – този път това стана на АМ Струма и за щастие без жертви.
Поръчка в последния момент за 1 милиард от кабинета Желязков. Вместо бетонни блокове на същата цена с половин век издържливост, мантинели като вестници със срок на годност от 10 години и правени от фирма, която е част от корпулентните обръчи на Делян Пеевски. 1 милиард с последната поръчка на сламения кабинет Желязков за купчина ламарини, които имат издържливостта на купчина стари жълти вестници на Ирена Кръстева и Делян Пеевски. Като за последна поръчка – толкова.

Виждал съм катастрофа с ТИР на магистралата в Германия.
Натоварен до горе. Еми не мина през мантинелата. То това ѝ е по принцип функцията на мантилената – да не може да мине превозно средство от отсрещната страна и да те убие. Тя буквално друга функция няма.
След като празен камион може да мине през нея като горещ нощ в масло, значи тази мантинела не отговаря на изискванията. Защото, по принцип, тези задачи се смятат в училище. „Ако камион с маса 30 тона се движи с 90км/ч и се плъзне към мантинелата, каква ще е силата на удар“. И тази сила на удар се знае, измервана е много пъти. И съответно се знае каква мантинела трябва да се изгради – от какъв материал, с каква дебелина и височина и т.н. за да не може камион да мине през нея току-така и да убие хора.
В България магистралите ни са едни от най-скъпите в Европа на километър изграждане. А използваните материали очевидно са едни от най-евтините и пътищата са под всякаква крититика.
Тук корупцията уби тези деца. Този, който е приел тази мантинела, трябва да бъде съден наравно с шофьора. И да поеме по-голямата отговорност. Защото е много по-лесно да провериш дали мантинелата отговаря на вече разписаните изисквания, отколкото да управляваваш ТИР. И ако мантинелата е била каквато трябва, този ТИР нямаше да убие тези деца.
И докато пиша тази публикация като през цялото време визирам катастрофата на АМ „Тракия“ се оказва, че точно в този момент друг камион е скъсал мантинелата на АМ „Струма“.
Кой окраде парите за мантинелите и защо ние ще мрем докато той харчи парите ни?
Георги Матеев
Каквото и да пишат за инцидента със загиналите деца, основната причина е престъпно слабата междинна двойна мантинела, която не е удържала камион с празен прицеп! И това трябва да се разследва, както и да се провери начинът на изграждането от „фирмите с чувалите“ в цялата страна! Не по-малко важен е въпросът за качеството и състоянието на гумите на тежкотоварните мепесета. Как така ще се спука гума в движение независимо от това с каква скорост е карал. Между другото в гонене на стотинката сме виждали такива камиони в най-лявата лента с изключени ограничители и пердашещи с доста над позволената им скорост.
„Камионът, който се движил в посока София, спукал предна лява гума, скъсал мантинелите и навлязъл в насрещното пътно платно. Там челно удря лек автомобил със софийска регистрация. По неофициална информация пробите за алкохол и наркотични вещества на шофьора на тежкотоварния автомобил са отрицателни. Според служител на „Пътна помощ” причината за инцидента е именно спукана гума.”
Български шофьори

УРОДИ, НЕЗАБАВЕН ДЪЛГОГОДИШЕН ЗАТВОР! КРАДЦИ ДОЛНИ!
Часове наред нито желаех да чуя, нито да видя. Но събрах сили. Видях видео (скрийн шотовете са мои).
НЕ ОНЕМЯХ. НЕ МОГА ДА СИ НАМЕРЯ МЯСТО ОТ ГНЯВ. Той няма да върне душичките Бобчо, Мишето и бащата на Мишето, но е наложително да си платите! Най-сетне да си платите кражбите.
ПОГЛЕДНЕТЕ!
- Камионът е с празна каросерия. Т.е. е с около 20-22 тона по-лек.
- Загледайте бронята на влекача! Почти е изправна, почти без драскотина.
- Не, камионът не е навлязъл просто в насрещното движение, защото е спукал гума, или водачът некадърен. А защото е приминал през две линии мантинели, като през чамова ограда.
ВЪПРОСИ!
- Каква е базата за технологичните изчисления по устойчивост на мантинелите?
- Кой е изпълнителят?
- Изпълнени ли са техническите изисквания за защитна височина и товароустойчивост на (не)предпазващите български мантинели?
- Кой е приел изпълнението?
ЗАКЛЮЧЕНИЕ. Или авторът на заданието, или ръководителят на изпълнителите следва незабавно да бадат подведени под съдебна отговорност! Задължително разследване за кражби при изпълнението!
ГЛАВНИЯТ НАЦИОНАЛЕН САМОХВАЛ ЗА МАГИСТРАЛНО СТРОИТЕЛСТВО ТРИЕ ЛИ КРЪВТА ОТ СЕБЕ СИ? ОТ СЛЪНЧЕВИТЕ НИ ДЕЧИЦА И ПРИЯТЕЛ, КОИТО ВЪРВЯХА СМИРЕНО ПО ПЪТЯ СИ … ДНЕС.
Петьо Костадинов

