Председателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски се срещна с шампионите от Националния отбор на България по шахмат, които спечелиха златен медал от европейското отборно първенство в Будва. Това съобщиха от Пресцентъра на ДПС.

„Гордея се с вас, за това че с таланта си прославяте Родината. Това е огромен успех за България“, каза Пеевски. Те му донесоха Златната Купа на крака и се снимаха заедно с него.
Няма информация Кирил Петков и други депутати от ПеПе и ДБ да са получили такова уважение от спортистките. С тях беше и водачът им Георги Градев, който организира протеста срещу БФС и води войната с Боби Михайлов. Градев е и патрон на депутата – отцепник от ПП и ИТН и бивш спортен министър Руди Гела, за който няма данни да се е срещнал с шахматистките.
На срещата присъстваха шампионите Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова, Виктория Радева и Белослава Кръстева и треньорите Петър Арнаудов, Милен Василев и Георги Градев, както и зам.-председателят на ПГ на ДПС Халил Летифов, председателят на Комисията по въпросите на децата, семейството, младежта и спорта Небие Кабак, народните представители Ертен Анисова, Елван Гюркаш и Дженал Топалова-Яшар.
Огромен букет Пеевски връчи и на своята любимка Нургюл Салимова.

Вчера формалният премиер Денков отиде да посрещне героините на България на летището.
А днес те дойдоха на крака при истинския началник на Денков, за да отпразнуват заедно успеха в най-интелигентния спорт.
