Лъжите на пловдивчанина и депуат от ПП/ДБ Манол Пейков нямат край. Майсторът на лакърдиите Манол лъже като ментора си Кирил Петков и като дърта жителка на квартал Столипиново.
В поста си от 24 май Пейков пише, че „днес“ достигнали до него снимки за вандалския акт, „извършен (най-вероятно) през изминалата нощ“. В поста си от 01.06. обаче Пейков заявява – „когато миналия петък до мен стигна неприятната новина, че част от покрива на Талевата къща е рухнала, току-що (след поредното многомесечно чакане) бях получил оценка от прилепска община за дължимия данък – който задължително трябваше да бъде преведен, преди да се купи къщата.“ Тоест се оказва, че Пейков е научил в един и същи момент – къщата на Талев е рухнала и в същото време получава „зелена светлина“ за закупуването ѝ. Дали това е случайно? Това пита Стефан Джендов от Гласове, който внимателно проследява детайлите по съмнителната сделка, за която Пейков се похвали сам с дълги постове във фейсбук. По този начин скандалният депутат си прави предизборен пиар с парите на дарителите, но защо лъже толкова “на алангро” за дати и събития и какво се крие зад неговите драматизации и лъжи.
1 юни, отново във фейсбук-профила си Пейков споделя, че имал куп перипетии докато успее да осъществи сделката в Прилеп от 25 май насам.
(фейсбук на Манол Пейков)
И понеже Пейков иска да демонстрира публикува части от договора за покупко-продажбата на къщата на Талев. Наблюдателна читателка обаче забелязва, че датата на договора е 10 май 2024 г., т.е. най-малко две седмици преди изобщо да стане ясно, че къщата е била подложена на вандалски акт. Нещо повече, това категорично опровергава твърденията на Манол Пейков, че сделката, в която плаща над 200 000 лв. е реализирана между 25 май и 1 юни 2024 г. Ето и самият договор, публикуван от Пейков и сочещ, че сделката е направена на 10 май 2024 г., а не „миналата седмица“, каквото е твърдението на политика.
Договорът.
Ако действително този договор не е подписан на 10 май 2024 г., а след 25-26 май, то става въпрос за умишленото му антидатиране, което се явява престъпление и е редно прокуратурата да се самосезира и да извърши проверка на разминаванията, особено когато те засягат историята на България и в нея е замесен политик.
В рамките на оставащите три дни от предизборната кампания Манол Пейков е длъжен да обясни поредното разминаване между твърдения и реалност, нещо типично когато става въпрос за представител на ПП-ДБ.
В ПП и ДБ е честа практика да се фалшифицират документи и подписи, особено от фронтмените Кирил Петков и Лена. В този случай скандалният депутат от ПП и ДБ право помен с чужда пита и лъже безогледно. Със своята репутация и действията си Манол Пейков омазва и цапа паметта на един велик български писател, ползвайки светлата му памет като салфетка за мръсните си ръчички.