НачалоПолитикаСъс слугите си от ГЕРБ, ИТН и от другите умрели партии олигархът...

Със слугите си от ГЕРБ, ИТН и от другите умрели партии олигархът по Магнитски Пеевски отчаяно се подмаза на Тръмп

Последвай Bnews.bg в

Корумпето Пеевски злоупотреби като за подледно с парламента и обслужи личните си интереси и отчаяни щения да излезе от санкциите по Магнитски с безсмислено приемане на решение да се задължи служебния кабинет да ратифицира членството на България в клуба на Тръмп. Явно отчаяните времена за Шишкото изискват и отчаяни мерки.

Отчаяние – това в думата, която описва Пеевски и шайката му преди решителните парламентарни избори.

Партията на Борисов, Новото начало и „Има такъв народ“ “задължиха” с едва 100 гласа кабинетът да поиска ратификация на фалшиви я подпис на Сламен Желязков под Съвета за мир на Доналд Тръмп. Само, че задължиха, ама на Кукуво лято. Даже Тръмп се усети как го качват на шейната родните корупционери.

Един изключително скандален Данчо Ментата от ОПГ-то на Пеевски се е хванал отчаяно за пеша на Доналд Тръмп и зове от трибуната на Парламента за ратификация на фалшивия подпис на Сламен Желязков за членството на България в Съвета за мир на Тръмп. Йордан Цонев обяви ООН за мъртво, защото две диктаторски държави (Русия и Китай вероятно) имали право на вето в него.
Войната е най-бързият път към мира, вика Ментата. Важно обстоятелство е, че Ментата зове за избиването на мюсюлманите в шиитски Иран с ракети Томахоук от името на Делян Пеевски, който се води председател на партията на мюсюлманското малцинство в България – ДПС. Ментата и Пеевски зоват за избиването на повече мюсюлмани (175 деца момичета бяха избити с една ракета “Томахоук” в девическо училище в Иран), не защото обичат Тръмп, а защото не им пука. Не им пука ни за Тръмп, нито за мира, нито за мюсюлманите. Пука им само за тях самите и търгуват човешката кръв само срещу отчаяната им надежда Тръмп да се заблуди колко готин и верен слуга му е Пеевски, за да го пусне от санкциите по Магнитски. Дебелото и Ментата предават българските национални интереси и ни вкарват във войната в Иран, само за да защитят личния си интерес. Въобще не им пука за избирателите им, за българите, за турците и за мюсюлманите.

Пеевски по Магнитски подкрепя душманина си Тръмп с тактиката падащ кворум

Пректът на Пеевски бе прокаран с тактиката за масово негласуване от страна на определени парламентарни групи и така ГЕРБ, ДПС-Ново начало на Делян Пеевски, „Има такъв народ“ и присъдружните на Движението независими успяха да прокарат решението, с което Народното събрание задължава Министерския съвет да внесе закон за ратификация за присъединяването на България към т.нар. Съвет за мир на Доналд Тръмп. Знаковите липси на народни представители позволи решението да мине с едва 100 гласа „за“. 54 бяха против, а трима се въздържаха, пише Клуб Зет. Лично за гласуването в парламента се появи с тежка стъпка и корпулентното тяло на санкционираният от американския закон „Магнитски“ олигарх Пеевски, който от месец не е стъпвал на работното си място – пленарна зала.

Борисов избяга чак в Разград и оттам опита да избяга отговорност със старите пинизи – “надали Тръмп знаел кой е Пеевски”, каза Борисов. “Тръмп знае кой е Борисов, защото съм си говорил с него часове пред камината”, пусна поредната си лакърдия Баце.

Срещу проекта бяха ужким от ПП-ДБ, „Възраждане“, БСП и „Величие“. От МЕЧ се въздържаха, както и един от партията на Костадин Костадинов.

ПП-ДБ бе в състав 27 души (при 36, 32-ма от които се регистрираха рано сутринта за заседанието) при гласуването, от партията на Костадинов гласуваха едва 20 души (при 33-ма), от БСП гласуваха петима (от 19), като още с регистрацията за заседанието бяха седем. Отсъстваха основно от т.нар. статукво Ново начало на Шиши – бившите министри в кабинета „Желязков“ и изпадналите в немилост със смяната на ръководството на партията Драгомир Стойнев и Кирил Добрев и др., които с гласуванията си подкрепят ДПС.

От групата на МЕЧ от 11 души пък гласуваха едва двама. А от десетимата от „Величие“ – „цели“ трима.

От основния враг на фракцията на Пеевски за гласовете на турците и мюсюлманите – Алианс за права и свободи АПС гласуваха точно… никой.

Резултатът 100 „за“, 54 „против“, 3-ма „въздържал се“ е от прегласуването, но не е много по-различен от този от първото гласуване.

Служебният премиер Андрей Гюров вече даде заявка, че ако НС приеме проекта „Пеевски“, правителството ще го прати на Конституционния съд. От една страна – защото принципът на разделение на властите, скрепен в основния закон, не разрешава Народното събрание да задължава Министерският съвет да извършва действия, които са в правомощията на изпълнителната власт. От друга кабинетът може да се възползва и от т.нар. предварителен контрол. КС се произнася за „съответствието на сключените от Република България международни договори с Конституцията преди ратификацията им, както и за съответствие на законите с общопризнатите норми на международното право и с международните договори, по които България е страна“.

Дидо Фалито все по-отчаян

Коментари в социалните мрежи:

Резултати от гласуването за Борда за мир на Тръмп.
Пеевски си свърши работата: ГЕРБ, ДПС-НН и ИТН твърдо „за“.
БСП се ослуша- въпреки позицията на ИБ да се гласува „против“, 2/3 от парламентарната група се скри, по този начин сваляйки кворума и правейки възможно приемането.
С такива „приятели“, на Зарков не му трябват врагове.

Георги Кадиев

Борисов обявил пред Криси Патрашкова, че отношенията му с Пеевски приключили.
Обаче, докато не го каже Пеевски, нищо не е приключило.
Днес останах изключително учуден, че депутатите не могат да запомнят няколко минути как трябва да гласуват, та се налага госпожа Искра Михайлова от ДПС да прави упражнения с ръката и палеца си, за да им напомня.
Избори предстоят. Слагайте поне малко по-паметливи в листите си, аман от павиани в парламента.

Стоян Тончев

Дидо Фалито изглежда все по-отчаян. Конституцията е пределно ясна – само Министерският съвет може да внесе международен договор за ратификация в Народното събрание. Каквито и маневри да правят Пеевски и Борисов, ефектът ще бъде нулев.

Все по-осезаемо Пеевски ще започне да усеща свиващите се граници на собственото си „можене“.

Но какво друго може да се очаква от човек, който дори няма състуденти по право от ЮЗУ?

Мъка. Мъка. Мъка.
Магнитски като неотменима Фортуна. И за ги светна – има разделение на властите.

НС не може да задължава МС в рамките на неговите пълномощия. Тоест ако МС реши да не го внася за ратификация, тук нещата спират.

Илиян Василев

Николай Бареков
Николай Бареков
Буден гражданин, журналист без цензура и борец за свобода на словото. Създател на БТВ и ТВ7.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

Прочетете още

8 Коментари

  1. Стана ясно че всички кадри на прокопиевата секта и хора от ППДБ са свързани с тези педофили! даже проекти правили! вижте! Бъчварова и Денков работили по документ за зелени политики с Ивайло Иванов, свързан с аферата „Петрохан“
    Документът е от миналата година като е подготвен и публикуван от бизнесдамата Саша Безуханова

  2. Барек напиши нещо за румяна бъчварова началничка на тази измет и незаконен премиер Гюров? как така светна в петроханската педофилска секта в досиетата им!? какви проекти мислили заедно! Нали ти е ясно че е прокопиева мърша!

  3. Много незаконни дейстивия мислят да правят терористичната педофилска педераска секта и фигуранта генерал! Чрез назначенията си! С тези методи най много да стане обратното на исканото от тях да мобилизира всички да гласуват за ГЕРБ и ДПС поради факта ще са по малкото зло на практика от тези видни терористи и педераси ППДБ и сектата от престъпния синдикат на фигуранта радев! Което е повече от мафия и олигархия взети заедно! А след изборите наистина да се напълнят арестите с кадри на тази секта и извършители на тежки пестъпления! Може и да се стигне до масов бунт и масов бой срещу тези педераси и педофили от ППДБ! и техни кадри което не е изключено! Това че са педераси няма да ги спаси от тежкия бой! Ако до тогава ЕС съда не го начука на Гюров и да му каже че е незаконен премиер и Йотова глупавата сорсоидка да няма избор освен да уволни тези терористи! Ако не го направи КС ще анулира тези незаконни избори след изборите! Честните избори няма как да са при тези педераси и педофили и глупавия генерал фигурант! които си мисли че с методи от комунизма ще има успех! малоумна глупава иззмет.

  4. Гюров щял да сезирал КС да сезира на майка си циганската путка тази измет педераст и педофил вероятно!

  5. Тези педераси и педофили приключиха! Голям бой ги чака на вечерта на 19-сти! а след изборите да се подготвят тези дето сега изпълняват заповеди на тази престъпна група какви са ги вършили! Масови обвинения и арести ще има след изборите! номера няма да мине ама накараха ме!

  6. А фактът, че отново депутатите на БСП бламираха мунчовата шафрантия и убиец на котки Зарков, показва, че тоя идиот не е никакъв лидер на БСП.Естествено, изродът мунчо мълчи като насран по тоя въпрос, но народът знае, че и той е за иранските изчадия адови и ударът и върху него е огромен.Шиши и Тиквата са хората на Тръмп у нас, а всички тръмписти са путински и ирански подлоги като Бареков.

  7. Днес простоидиотите и Гюров получиха толкова яко начукване, че вече са по-смешни и от най- пропадналата курва.Нито една партия не подкрепи педофилската сган, всичките им се изсраха в мутрите.Самите депутати на ППДБ избягаха – участваха 27 от 36.И Израждане, и Величие, и МЕЧ – всички, в НС тия пудели са в пълна изолация.А това, че изродът Гюров се опъва, само го прави още по-голяма пачавра.Шиши е прав да тържествува – Петроханците приключиха.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Не пропускай

Радев в Шумен: Целта е да изхвърлим от властта модела Пеевски – Борисов и му отрежем достъпа до публичен ресурс!

Пред стотици свои симпатизанти в Шумен президентът Румен Радев...

Тръмп изпрати на Иран план за мир в 15 точки, които не включват смяна на режима! Техеран пусна Ормузкия проток

Съединените щати са представили на Иран 15-точково предложение за...

МВР потвърди бомбата на BNEWS, че милионите фалшиви евро са били за купуване на гласове! (ВИДЕО)

1,2 милиона висококачествено фалшиво евро и десетки килограми пресован...

Прочетете още

The New York Times: Израел има 48 часа, преди Тръмп да се свърже с Техеран Израелското ръководство е в паника: Премиерът Бенямин Нетаняху е наредил...

Резил! МВР арестува шефа на Пощата в Кърджали, който изнудвал с помощи бедни да гласуват за Дидо Фалита!

МВР залови на местопрестъплението против правото на свободен избор на българските граждани шефа на Пощата в Кърджали. Пипалото на ДПС - Пеевски агитирал безсрамно...

КОЙ краде от парите за пътища и асфалт в България? Какво крият и какви ги вършат в Офиса и в Гаража?

Парите за пътища. асфалт в България, както и от ТОЛ системата заедно с НКЖИ се въртят от се разпределят от два офиса.Там се делят...