НачалоАнализиТрите свинщини на Пеевски, които завършиха с феерични протести! Светнете лампите, гасете...

Трите свинщини на Пеевски, които завършиха с феерични протести! Светнете лампите, гасете Шиши да вървим напред!

Последвай Bnews.bg в

Пеевски три пъти докопа властта в държавата със схема и три пъти се провали зрелищно и след свирепи протести, защото не може да осъзнае ключовото – никой не го харесва е не му дава властта доброволно и чрез избори – към Пеевски няма грам обществена търпимост. Пеевски не получава власта от народа, а я краде от останалите. Обичайният сценарии е следният – чрез схема и задкулисни сделки Пеевски докопва някак си властта. После, вместо да бъде внимателен и да не смее да гъкне, докато народът се усети какво става, Дебелото се надъхва и си вярва, че е голям играч, изтъпанва се на отпред и започва да свинства, преяждайки с власт.

%% Трите свинщини на Пеевски, които завършиха с феерични протести! Светнете лампите, гасете Шиши да вървим напред!

Свинщина номер 1 – 2013: Шишкото си избра правителство със Златния пръст на Волен и Атака, въпреки че ДПС и БСП имаха само 120 депутати или с един по-малко от нужните за мнозинството. Дотук добре, но Пеевски реши да капитализира на мига и месец по-късно изнуди Станишев и изработи Доган да го правят шеф на ДАНС. Приумицата на Пеевски бе толкова абсурдна, гротескна, недодялана, скудоумна и недалновидна, че изкара незабавно всички на улицата. ГЕРБ подкрепи либералите и шишковото управление чрез Сламения човек Орешарски приключи с едногодишна агония и завърши с кражбата на КТБ и втора прегърдка между Боко и Шишкото, която продължи до оня ден.

Свинщина номер 2 – 2016-2020: След изборите през 2016 Пеевски проби във властта чрез коалиция на ГЕРБ с Обединени Патриоти. Всички министри на Патриотите, включително Каракачанов от ВМРО, бяха на Пеевски и му докладваха лично и получаваха заповеди от него, а Атака просто кешира и си продаде министрите на Пеевски, който сложи дори свой съученик без никакви качества за министър на икономиката. Същият изнесе в Дубай няколко милиарда евро краден кеш в палети, натоварени в Правителствения самолет и превозвани от Авиоотряд 28. Самолетите се върнаха пълни с фурми от благодарните за инвестициите в резиденции, хотели и небостъргачи араби. По-голяма наглост от свинската наглост няма. Момчето реши да действа още по-арогантно и атакува рано една сутрин през лятото на 2020 Президентството с мутри, с барети и с Каскета. В отговор получи огромен протест на мига и второто докопване на Шишкото до властта завърши с едногодишна агония с брутални протести и за капак – безпрецедентни санкции за корупция от САЩ по Закона Магнитски и от Великобритания.
Само много глупави и луди настъпват една мотика по два път, но има и такива като Шишкото, които пробват и трети път.
Вместо да умре след тази гражданска смърт, Прасето реши да се възкреси като зомби и го направи. Този път Пеевски стори отново немислимото – ограби Ахмед Доган, завлече ДПС и от втори опит си избра втори сламен кабинет с Орешарски N2 – Росен Желязков.
Преди това Пеевски набери стабилно слабоумни в лицето на ПеПе и ДеБе и ги изработи с промените в конституцията така, че получи цялата власт по служебен път на тепсия. Със схемите в Слобката Пеевски, койото купува по 200 хиляди гласа от най-бедните и оскотели български граждани, за да се води “политик”, заграби служебното правителство от президента, когото избират 2 000 000 (два милиона) българи по мажоритарен път. Това беше върхът в схемите на българския Пабло Ескобар Делян Славчев Пеевски!
Вместо да се поучи от старите грешки, Шишкото реши да даде най-доброто от своята свинщина със Свинщина номер 3 – 2025: Шишкото се самообяви за Биг Бос в държавата и даде заявка, че се готви да бъде премиер, въпреки, че е депутат с 90% купени за по 100 лева гласове от циганските махали, че е санкциониран по Магнитски, че е богат като Крез с пари от корупция и че е толкова неграмотен, че в НюзКурниците на Властта не може да върже две думи на кръст. Босът на Мафията, ромският барон и милиардерът от държавни заплати реши, че е време да се узакони и като собственик на Държавата. Само остава да и сложи собственото си Д за герб. Поръчкови социолози и говорещи глави, които взимат от 20 до 50-60К месечно от кабинета на Бай Тошо, обсъждаха съвсем сериозно хипотезата Пеевски да стане “баща на нацията” и “премиер”! Усещате ли Кочината, в която се озовахме? Човек на средна възраст с тежко лабилна психика на 6-7 годишно момче, с главозамайващи морални дефицити, който от 25 години цоца от първия си миг на трудовия стаж от държавата и който си има частен самолет, за да си наглежда палатите в Дубай, да бъде възприемам за бъдещ премиер?

И третия път всичко свърши с прословутата лакомия и алчност на Момчето, когато реши да лапне накуп Тотото, Лукойл България с рафинерията в Бургас и 10 милиарда евро от бюджета. Това са пари от нов колосален външен дълг и от директно бъркане в джоба на хората с увеличени данъци и осигуровки.
Наглостта на Пеевси бе възнаградена от народа с най-големите протести от зората на Прехода, в които Прасето беше основна мишена. Сламеният кабинет Желязков умря позорно още след третия протест, а отношенията на Пеевски и Борисов пострадаха от опита на Шиши да ограби партията на Баце и да прибере ГЕРБ при ДПС и БСП в Новото начало.

Това ли е Краят на тази гротеска, все едно излязла изпод перото на Братя Грим или Стивън Кинг? Това ли е краят на Момчето, което взимаше по 20 хиляди дойче марки всеки месец от Васил Божков💀 за партийния сайт на Младежкото НДСВ, а 25 години по-късно крадеше от държавата по 2 милиарда месечно?

Мястото на Пеевски от десетилетия е в затвора, но вместо това, в затвора лежат всички, които Пеевски не харесва или е планирал да ограби. Държавата, съдебната система, службите и регулаторите са тотално пленени и завладени от Пеевски и затова вече не функционират.
Шиши ще трябва да ходи в затвора и това е първото условие, за да има въобще държава.
Ако зад или над Пеевски, който е самото Задкулисие в България, има някой, който да му дърпа конците, този някой вече ще трябва да кешира и да гаси тока на своята свинска кукла.
Гасете Шиши, светнете лампите и да вървим напред, защото така повече не може.. От 15 години България е заложник на личното оцеляване на един – двама във власта, а сега въпросът за 6 милиона българи е просто: Или ние или те.
6i6i, чао, а не сбогом, защото най-фееричният край предстои.

Николай Бареков
Николай Бареков
Буден гражданин, журналист без цензура и борец за свобода на словото. Създател на БТВ и ТВ7.

За да следите новините и коментарите в реално време, абонирайте се за нашите канали ето тук👇

Прочетете още

1 Коментар

  1. Ще ви разочаровам:
    Преди Пеевски в затвора-има мноого дълъг списък за затвора. Но вие, някак, сте слепи за този 36 годишен списък.
    Наблюдавайки ситуацията-разбираемо е за “вас”.
    Някак, забравихте унищожението на костов, симеон кобурга, доган, филип димитров, луканов…
    Само Пеевски ви е крив.
    За мен вършите нечестни и непочтени манипулации.
    За мен сте пионки и бушони на сорос.
    Защитавате ппдб, виличията, радев, коцьо-всички пионки на с*рос!
    Не подкрепям русофоба Пеевски-но за разлика от всички вас, той единствен направи “антисорос” комисия!
    И след няколко дни последва “кой не скача…” маймунското представление!
    Не омаловажавам протеста на честните хора!
    Ама-докога една и съща мотика, бе!
    Пеевски-да заеме ясна позиция!
    Ако се позиционира в кръга Тръмп-Путин- Си- ще спечели!
    Грешката му беше-че не зае ясна , категорична позиция!

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Въведете вашия коментар!
Въведете вашето име тук

spot_img

Не пропускай

Ето КОЙ критикува кабинета на Румен Радев още от първия ден!

КОЙ критикува кабинета на Румен Радев от първия ден?...

Сергей Лавров: Със САЩ се разбрахме за Украйна още миналото лято в Аляска!

„Когато колегата ми Марко Рубио казва, че в Аляска...

The Wall Street Journal: САЩ бягат от Персийския залив!

Иранските ракетни удари и удари с дронове причиниха значителни...

Кабинетът със спешни мерки срещу водната криза в Плевен и други части на България!

По темата с водната криза пръв взе думата в...

Собственикът на Ботев Пловдив иска отговор от държавата на всички сигнали за незаконна дейност срещу Иван Петлешков!

Собственикът на Ботев Пловдив предприемачът и строител Илиян Филипов...

Прочетете още

Германия връща казармата! Jungle Welt обвини Зеленски в нацизъм!

The Telegraph: Германия обмисля възстановяване на задължителната военна служба за всички мъже още през 2027 г. Изданието отбелязва, че поради нежеланието на младите мъже да...

Военните самолети на САЩ се изнесоха от Летище София благодарение на новия кабинет на генерал Радев

Радев удържа на думата си и до края на другата седмица на Летище София няма да в останал нито един американски военен самолет. До момента...

Ето КОЙ критикува кабинета на Румен Радев още от първия ден!

КОЙ критикува кабинета на Румен Радев от първия ден? Образно казано, това са представителна извадка на онези 20% от обществото, които не харесват факта,...