Това обяви финансовият министър Теменужка Петкова пред журналисти преди заседание на икономическата комисия на парламента. По-рано през деня Теменужка Петкова е имала и работна среща с ИТН, БСП и представители на ДПС на Ахмед Доган, за да ги убеди в направеното от нея назначение. Вчера ДПС ооредели Петкова за бухалка на Пеевски и поиска да бъде отстранена. Да, но Пеевски не дава!
Така Теменужка сама пое отговорността за скандалното назначение на машата на Пеевски. Това е малка сцена от селските вечеринки, защото голямата картина не може да се скрие – дългата ръка на Пеевски стига навсякъде в правителството и Борисов не пипа неговите кадри без да е получил разрешение. Самата Петкова никога не би направила подобно назначение, ако не и е казано директно от Борисов, когото тя слуша безпрекословно. Задкулисно вървят назначения на кадри на Пеевски на всички нива в държавата, особено на регионалните дирекции на министерствата в социалната сфера и земеделието. В МВР всички дирекции на областни дирекции стоят непокътнати от времето на служебния кабинет на Главчев – Пеевски. От Възраждане вече коментираха, че и ДПС са разбрали това, което всички знаят, че това е правителство на Пеевски.

За назначението на Людмила Петкова начело на АДФИ стана ясно вчера. Новината бе обявена тихомълком на сайта на АДФИ. Преди това Людмила Петкова бе заместник на Теменужка Петкова във финансовото министерство, но преди седмица премиерът Росен Желязков я освободи. Назначението на Людмила Петкова в АДФИ бе атакувано от хората на Ахмед Доган, защото не било обсъждано в съвета на управляващата коалиция.
„Имахме работна среща на управляващото мнозинство и в рамките на тази среща ясно заявих, че изборът е мой и нося цялата отговорност. Людмила Петкова бе близо година министър на финансите и вицепремиер и не чух нито една политическа сила да каже лоша дума за нея. Тя има повече от 30-годишна практика в МФ и в областта на контрола“, защити избора си Теменужка Петкова.
„МФ и агенциите към министерството по никакъв начин няма да бъдат използвани за политически бухалки. При индикация за репресии лично ще освободя Людмила Петкова. Но и предварителното обявяване за бухалка е неприемливо“, заяви още министър Петкова.
И посочи, че е получила подкрепа от БСП и ИТН за подхода си. Още повече че споразумението за управление предвиждало предварителоно да се обсъждат само зам.-министрите, областните управители и техните заместници.
„Аз поемам отговорността и МФ никога няма да бъде ползвано за репресии“, повтори Теменужка Петкова.
Отде накъде управляващите ще се съобразяват с мнението на тая мръсна сган от АПС?Всички тия изроди са директно за затвора, претенции за зам-министри и областни щели да имат?Тиквата май ги изработи яко – излъга ги, че ще им даде кокал, понеже знае, че са ужасени от нови избори, след които Шиши ще ги смеле на кайма и ще се подчиняват сляпо, и сега ги праща в задния двор на агент Сава.Пред цял народ изродите на агент Сава се показват като пачаври и това само ускорява края на тоя тумор.Шиши ще ги ликвидира и това е прекрасно!